BEL FITIĞI BİTKİSEL TEDAVİ

Aşağa gitmek

BEL FITIĞI BİTKİSEL TEDAVİ

Mesaj  Admin Bir Cuma Haz. 01, 2012 9:34 amBEL FITIĞI İÇİN YARDIMCI SET

1 ) Mısır Püsküllü Bitkisel Karışım

Ayrık Otu (Agropyron Repens)

Kiraz Meyve Sapı (Prunus Avim)

Funda (Calluna Vulgaris)

Yakı Otu (Epşlobium Sp.)

Mısır Püskülü (Zea Mays)

Ayrık otu içeriğindeki triricin, müsilaj, saponinler, kiraz meyve sapındaki potasyum tuzları ve tanen, fundadaki tanen,uçucu yağ ve glikozidlerden arbutin ve erikolin, mısır püskülündeki karbonhidratlar, potasyum ve kalsiyum tuzları biokimyasal maddeleri diüretik (idrar artırıcı) etkiye sahiptir. Mesane ve böbrek taşını düşürmede kullanılır. İdrar yolları üriner sistemini, idrar kesesi böbrek iltihabını kurutmaya yardımcıdır.

2 ) Biberiyeli Bitkisel Karışım

Biberiye (Rosmarimus O.)

Civan Perçemi (Achillea Milefolium)

Sarı Kantaron (Hyperciumferforatum)

Okaliptüs (Eucalyptus Sp.)

Biberiye bitkisinin içeriğindeki monoterpenlerve terpenoid oksitler, civan perçemi bitkisinin yeşil kısımları ve çiçek açma devresinde C Vitamini ve karoten, bütün organlarında eterik yağlar. Glikoalkloidlerden ahilin ve ahiletin, okaliptüs bitkisindeki acı madde, rezin ve okaliptol, sarı kantaron bitkisindeki hypericin, flavonoit, biokimyasal maddeleri sayesinde beyin tarafından üretilen asetilkolin adlı bir kimyasalın parçalanmasını önleyen acetyleholinestrase adlı kimyasallar mevcuttur, bunun sonucu olarak da vücudu zinde tutar, karışımdaki aktif maddeler ağrı dindirir kası gevşeterek omurun dışına çıkan sinirlerin yerine girmesine yardımcı olur.

3) Yoğurt Otlu Bitkisel Karışım

Sarı Kantaron (Hypericum P.)

Yoğurt Otu (Galium Verum)

Alıç (Ciratageus Sp.)

Sarı Kantaron bitkisi içeriğindeki hypericin, eterik yağlar, tanen, flavonoid, karoten ve E vitamini, yoğurt otu bitkisindeki iridoitler (Örneğin asperulosid), polyphenol asitleri, alıç bitkisindeki tanen, flavon türevleri, triterpen türevleri ve damarları genişleten bioflavononid biokimtasal maddeleri sayesinde kalbe oksijen ve kan akışının artmasına yardımcı olur. Bu durum, kalbin kan deveranı için harcamak zorunda olduğu gücü azaltır ve kalbi rahatlatır. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Toksinlerin dışarı atılması kişiye zindelik, enerji, rahatlık ve huzur verir. Stresin giderilmesine yardımcı olabilir.

4 ) Bitki Aromalı Krem

İçindeki bitki yağları deriye kasa nufus ederek ağrıyı dindirdiği gibi kası gevşeterek omurların dışına çıkmış sinir uçlarının tekrar yerine girmesine yardımcı olur. Kremi onbeş dakika ovularak sürüldükten sonra bölge pamuklu bezle sarılıp sekiz saat sonra açılıp ılık suyla temizlenmelidir.
Kullanımı : Gıda Takviyesi Olarak Günde 3 Kez, Yemeklerden Önce

Her üründen birer Tablet Alınması Önerilir.
Not: Doktorunuzun verdiği ilacı almayı devam ediniz. Hamile ve 12 yaş altı çocukların ürünlerimizi kullanmaması önerilir.

Yararı:Bel fıtığı tedavisinde yardımcıdır.

Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamalıdır.


[/color]


En son Admin tarafından Paz Mart 05, 2017 10:38 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2917
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 45

Kullanıcı profilini gör http://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

BEL FITIĞI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Mesaj  Admin Bir Cuma Haz. 01, 2012 9:36 amÇOBAN ÇANTASI DA BEL AĞRISINAİYİ GELİR.İ
ÇANADOLU BÖLGESİNDE ÇITLIK DENİR.
ÇEMEN YEMEKTE BEL AĞRISINI ÖNLER.
ZEYTİN YAĞINA 2 ÇAY KAŞIĞI   ÇEMEN OTU,1 ÇAY KAŞIĞI KARABİBER KOYARAK 10 GÜN GÜNEŞ GÖREN YERDE 9 GÜN BEKLETİP BEL AĞRILARINA SÜRMEK ÇOK FAİDELİDİR!Kırkkilit otu demlenir bel ve boyun fıtığı olan yere compress yapılır.

1 LİTRE ZEYTİNYAĞINA 1 KAŞIK KARABİBER VE 2 KAŞIK ÇEMEN OTU KONUP 10 GÜN GÜNEŞTE BEKLETİLİR.BESMELEYLE MASAJ YAPILIR.

Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamalıdır.

[/color]
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2917
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 45

Kullanıcı profilini gör http://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz