baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ASTIM BİTKİSEL TEDAVİ

ASTIM BİTKİSEL TEDAVİ Empty ASTIM BİTKİSEL TEDAVİ

Mesaj  Admin Paz Ekim 13, 2013 11:14 pm

Adaçayı ya da nane çayı demlenir.
1Limon suyu ile 1 tatlı kaşığı bal karıştırılır ve içilir.
Kekik -papatya karışımı kaynatılır BUHARI burna çekilir.
Kahve ve çay içilir.
1bardak ısırgan çayı içilir.
Ayva yaprağı çayı içilir.
Rezene ve anason çayı içilir.
C vitamini içeren gıdalar yenir:Biber,Kuşburnu,portakal,mandalina ve limon.B6 vitamini içeren gıdalar alınır.
Şehirleşmenin ve hava kirliliğinin getirmiş olduğu en yaygın hastalıklardan biri de astım ve alerjik astımdır. İlaç tedavilerinin yanı sıra bitkisel kürlerle de iyileşme sağlayabilmeniz mümkün. Sizler de aşağıda yazılı olan kürlerden birini deneyerek hastalığınızın seyrini değiştirebilirsiniz.

Ahmet Maranki’nin formülleri;
1.1.      Formül:
•10 adet karanfil
•10 adet karabiber
•10 gram zencefil
•5 adet çubuk tarçın
•5 gram ısırgan otu tozu
•5 gram hibisküs
•10 gram zerdeçal
•10 gram ekinezya
•5 gram ayva yaprağı
•5 gram alıç
•1 gram kekik

Kaynamakta olan 2 litre suyun içerisine koyulan yukarıdaki malzemeler birlikte 10 dakika daha kaynatılarak özleşdeştirilir. Daha sonrasında süzülen karışım günde 3 öğün içilir.
1.Formül:
•5 gram nane yağı
•5 gram kekik yağı
•5 gram hardal yağı
•5 gram biberiye yağı
•5 gram ısırgan yağı

Yağlar bir kabın içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra sırt ve göğüs bölgesine sürülür.
1.3.      Formül:
•1 çay kaşığı Himalaya tuzu
•1 çay bardağı su

Kaynatılıp soğutulmuş su içerisinde Himalaya tuzu koyulur ve karıştırılır. Bu karışımla yapılan gargara ve buruna çekme işlemi hastalığınızın öksürüğüne ve akıntılarına iyi gelecektir.
1.4.      Formül:
•1 adet siyah turp
•Bal

Siyah turp oyu kök yerinin içerisine bal koyulur. Ardından turp kökü bardağın üzerine koyulur bir gece bekletildikten sonra içilen turp suyu iyileşmenize yardımcı olacaktır.
1.5.      Formül:
•10 gram meyan kökü
•1 litre su

Küçük küçük doğranan meyan kökü 1 litre suda 10 dakika kadar kaynatılarak soğumaya bırakılı. 3 hafta süresince yemek önceleri bir bardak içilen bu karışım hastalığınızın hafiflemesine ve iyileşmenizin hızlanmasına yardımcı olacaktır.
Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamalıdır.

Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics