ALIÇIN FAİDELERİ

Aşağa gitmek

ALIÇIN FAİDELERİ

Mesaj  Admin Bir Paz Ara. 07, 2014 8:19 am


Kronik kalp yetmezliği tedavisinde Avrupa ve Amerika'da uzun yıllardır güvenle kullanılan bir ‪bitkidir‬.
‪‎Miyokardial‬ kasılmada ve buna bağlı olarak, ‪‎kroner‬ kan akışında artışa yol açtığı bilinmektedir.
Kronik kalp yetmezliği olan hastalarda alıç tedavisi sonrasında ‪#‎tansiyon‬ ve kalp hızında önemli bir düşüş görülmüştür.
‪Kalp‬ frekansı üzerinde ritim düzenleyici etkiye sahiptir.
‪‎Nefes‬ darlığı ve ‪yorgunluk‬ gibi belirtileri önemli ölçüde azaltır.
...
Not: paylaşımlarımız ‪‎ilaç‬ değildir, kaliteli Yaşalma besinleridir. Doktorunuza danışınız. Bilmediğiniz yerlerden besin destekleri almayınız. ‪
Alıcın Faydaları: Önemli bir kalp ve damar sağlığı destekleyicisi olan alıç kalp damarlarını genişleterek kanın daha rahat pompalanmasını ve dolaşmasını sağlayarak kalbin yükünü hafifletir. Kalbi kuvvetlendirir ve damar sertliğine karşı koruyucudur. Kalp krizi riskini azaltır. Kalp atışlarını düzenleyerek aritmiye (düzensiz kalp atışı) karşı da koruyucu ve tedavi edici etki gösterir. Sinirler üzerinde yatıştırıcı etkisi ile sinir bozukluğunu ve sinirsel çarpıntıları giderir. Beyne kan akışını arttırır. Uykusuzluğa iyi gelir. Yüksek tansiyonu düşürür. Mideyi kuvvetlendirir. Spazm çözücü ve idrar söktürücüdür. Cinsel gücü arttırır.
Alıç Ağacı ve Alıç meyvesi
Alıç Ağacı ve Çiçeği nasıl kullanılır? Alıç yaprağı, çiçeği ve meyvesi kullanılır. Alıç çiçeğinden yapılan alıç çayı ile alıç meyvesi kalp krizi riskini azaltır ve kalp krizi sonrası iyileşmeyi kolaylaştırır. Lapa haline getirilip şişliklerin üzerine konursa faydası görülür. Suyu şerbet yapılıp içilirse baş ağrısını keser. Vücutta alışkanlık yapmadığı ve birikerek vücuda zararlı olabilecek maddeler içermediği için Alıç, uzun süreli olarak kullanılabilir. Zaten etkilerini göstermesi için belli bir süre kullanmak gerekmektedir.

Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamalıdır.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2919
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 45

Kullanıcı profilini gör http://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz