baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Peygamber efendimiz buyurdular ki: DÜNYANIZDAN BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ

Peygamber efendimiz buyurdular ki: DÜNYANIZDAN BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ Empty Peygamber efendimiz buyurdular ki: DÜNYANIZDAN BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ

Mesaj  Admin Ptsi Ekim 19, 2015 10:07 pm

Peygamber efendimiz buyurdular ki: DÜNYANIZDAN BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ:güzel koku,helal nisa(kadın) gözüm nuru olan namaz.
HZ.EBUBEKİR(R.A.)İSE BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ YA RESULULLAH:senin yüzüne bakmak,kızımın resulullah’ ın zevcesi olması,senin yolunda mal harcamak.
H.Z. ÖMER BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ:iyilikle emretmek,kötülükten nehyetmek,eski kaftan giymek.
H.Z. OSMAN DÜNYADA BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ:aç doyurmak,kuran okumak,çıplak giydirmek.
H.Z. ALİ BENDE DÜNYADA 3 ŞEYİ SEVDİM:misafire hizmet etmek,yaz gününde oruç tutmak,düşmana kılıç vurmak.,
İBNİ ABBAS BANA 3 ŞEY SEVDİRİLDİ:mahlukattan uzlet,ALLAH ile ünsiyet,ALLAH’a tövbekar olmak.,
H.Z. HASAN BANA 3 ŞEY SEVİMLİ GELDİ:geceleri namaz kılmak,sözün doğrusunu söylemek,hastaları ziyaret etmek.
H.Z.HÜSEYİN BEN 3 ŞEYİ SEVDİM:ALLAH’A muhabbet,ALLAH için fukaraya şefkat,ALLAH yolunda şehadet
H.Z.HAMZA BANADA 3 ŞEY SEVİMLİ GELİR:ahde vefa,emanete eda,cemaate devam
H.Z.AYŞE BANA 3 ŞEY SEVİMLİ GELDİ:ana babaya ikram,helal kazanç,haramdan sakınmak.
H.Z.FATMA İSE:yetimlere şefkat,fakir ve zayıflara merhamet,komşuya ihsan.
MİKAİL(A.S.):ağlayan göz,zikreden lisan,titreyen kalb.
İSRAFİL(A.S.):ilmiyle amil alim,sabırlı zahid, acize yardım.
AZRAİL(A.S.):ALLAH‘a tevekkül,ALLAH’ın kaderine rıza,ALLAH’ın emrine itaat.
CEBRAİL(A.S.):delalette olanları hidayet etmeyi,ALLAH’a itaatkar olan gariplerle ünsiyet etmeyi,darlık içinde olan ailelere yardım etmeyi.
CENAB-I RABBUL ALEMİN HAZRETLEİ BUYURDU:sıkıntıları kaldırmak,günahları magfiret etmek,ayıpları setretmek.
Bu soruya siz nasıl cevap verirsiniz?
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics