baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAZININ YARARLARI

PAZININ YARARLARI Empty PAZININ YARARLARI

Mesaj  Admin Çarş. Ocak 06, 2016 10:27 pm

Pazının içeriğinde E vitamini, magnezyum ve kalsiyum minerallerini de bulundurduğunu söyleyen Enç, besinin faydalarını ise şöyle sıraladı:
Diyabete karşı etkili Şeker hastalığı bulunan kişiler her şeyi yiyemez, yediklerine dikkat etmek zorundadır. Diyabet riski altında olanlar rahatlıkla pazı tüketebilir. Bu şifalı sebze kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardım eden siringik asit ve lifler içerir.
Kemikleri korur Önemli miktarda kalsiyum, magnezyum ve K vitamini içerir. Bu sebeple kemik sağlığını koruyan bir bitkidir. Kemikleri güçlendirir. Kemiklerin büyüme ve gelişimine yardım eder. Ayrıca dişlerin güçlenmesini de sağlar.
Antikanser özelliği var Birçok yeşil yapraklı sebze gibi antioksidan özelliği olan bir sebzedir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde antikanser özelliği vardır. Yani kansere karşı koruyucudur. Özellikle kolon kanserini önlemeye yardım eder. - Göz sağlığını korur Yüksek miktarda beta karoten içerir. Bunun sonucunda göz sağlığını korumaya yardım eder. Glokom, gece körlüğü gibi göz rahatsızlıklarına iyi gelir.
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com