ERKEN UÇMAYA ÇALIŞAN KELEBEK ve bilinçsiz yardım

Aşağa gitmek

ERKEN UÇMAYA ÇALIŞAN KELEBEK ve bilinçsiz yardım

Mesaj  Admin Bir Cuma Ara. 09, 2016 5:38 am

Bir gün, adam ormanda gezerken bir kelebeğin kozasından çıkmaya çalıştığını gördü. Kozasındaki küçük delikten çıkmaya çabalayan kelebeği saatlerce izledi.

Sonra adam, kelebeğin kozadan çıkmak için çabalamaktan vazgeçtiğini, gücünün kalmadığını düşündü. Kelebeğe yardım edeyim de kolayca çıksın diye düşündü ve kozadaki deliği daha rahat çıksın diye büyüttü.

Bu sayede kelebek kozasından kolayca çıkabildi. Fakat çıkmaya daha hazır değildi, bedeni hala kuru ve kanatları buruş buruştu. Adam, kelebeğin gücünü toplayıp, kanatlarını açıp, uçacağını düşünüyordu. Ama Kelebek kozasından zamanından önce çıkmıştı. Ne kadar çabalasa da uçamadı ve buruşmuş kanatlarıyla yerde sürünmeye devam etti.

Adam iyi niyetli bir şekilde kelebeğe yardım etmeyi istemişti ama bilmediği nokta; kelebeğin kozadan çıkmak için çabalaması, bedenindeki sıvının kanatlarına gitmesini ve bu sayede doğru zamanda kozasından çıktığında uçabilmesini sağlayacaktı.

Hayat akarken sarf edilen çabalar, uğraşlar bizi hayatımızdaki bir sonraki adıma hazırlar, gerekli güce ulaşılmasını sağlar. Kendi kanatlarınızla uçmak isterseniz emek vermeniz, zorluklarla mücadele etmeniz gerekir.

ERKEN UÇMAYA ÇALIŞAN KELEBEK ve bilinçsiz yardım.Yani yardım ederken bazen kötülük yapıyoruz.ÇOCUĞUN ÖDEVİNİ YAPMAK GİBİ!Öğretmen kızarmış.Bırakın kızsın.Ya da öğrenci KENDİ yapsın.BEN YAPABİLİYORUM.Ben de başarabiliyorum demek ne BÜYÜK BİR ERDEM!Çocuk düşmüş.Kaldırma.Bırak.Kendi kalksın.Düştüğü zaman kendi kalksın ki ihtiyaç halinde bunalıma girmesin.BAŞARININ TADINA VARSIN!


avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2916
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 45

Kullanıcı profilini gör http://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz