Kalp damar sertliği ÇEŞİTLİ PROBLEM VE ÖNERİLER,Zinde kalmak

Aşağa gitmek

Kalp damar sertliği ÇEŞİTLİ PROBLEM VE ÖNERİLER,Zinde kalmak

Mesaj  Admin Bir Salı Şub. 10, 2009 9:21 pm

Vll-SABAHLARI ZİNDE KALKMAK İÇİN

üBir çorba kaşı süzme bal içine biraz kekik katılır.Akşam yatarken yenirse inanın sabah zinde kalkılır.7gr kekik bir bardak su içinde kaynatılır.içine iki tatlı kaşığı sirke ilave edilerek akşam yatarken bir fincan veya yarım bardak içilirse sabahzinde kalkılır. 50gr çörekotu,45 gr süzme bal,45gr yoğurt alınır.Çörekotu ezilir toz haline getirilerek üç diş sarımsak ezilir.Bir şişede toplanarak güneşte beklemeye bırakılır.Aç karnına sabah akşam birer fincan veya yarım bardak yenir.

Vlll-DİMAĞI TEMİZLEMEK

Dimak insanın en yarayışlı organlarındandır birisi olup o sakat ise bütün organlar düzenli çalışmaz.O nedenle onu kuvvetlendirmek gerekir.

Bitkisel tedavi yöntemleri buradada geçerli olup bu usuller şunlar olmalıdır:

Bir miktar çörekotu keskin sirke içinde bir gün bekletilir.Buradan çıkardıktan sonra gölgede kurutulur döğülür.Ezilir,toz haline getirilirek enfiyedeki gibi buruna çekilir.Dimağdaki rutubeti defederek, temizler ve kuvvetlendirir.Enfiye hazırlanarak içine sirke katılır ve üzerine çörekotu yağı Damlatılır ve buruna çekilir.Karabaşotunun mavi çiçekleri gölgede kurtulup döğülür.Elenerek toz haline getirilir enfiye gibi biraz burna çekilir .Enfiye hazırlanarak içine sirke toz haline getirilmiş karabaşotu katılır.meydana gelen bu enfiye üzerine çörekotu yağı damlatılır, buruna çekilir.Dimağdaki rutubeti defederek temizler ve kuvvetlendirir.

*Karabaşotunun koza halindeki çiçeklerinden 45gr alınırak bir litre suda kaynatılarak kafi miktar süzme bal eklenir;çörekotu döğülerek ezilip toz haline haline getirilip bunlar iyice birbiririne katılırak aç karnına sabah kahvaltıdan önce ve akşam birer bardak içilir.

lX-DİŞ AĞRISI

üZaçıkıprıs(sulgfat de fer,demir sülfat) alınırak ağrıyan dişin yeri iyice yanlışsız tesbit edilir.Bir pamuk ile ağrıyan dişe konur ve bekletilir.

üAğrıyan dişin yeri iyice yanlışsız tesbit edilir;karanfil döğülerek ezilir;hafifce sulandırılır ve bir pamuk ile ağrıyan dişe konur, bekletilir.

üKaranfilin yağı kendisinden çıkarılarak alınır.Ağrıyan dişin yeri iyice yanlışsız tesbit edilir;bir pamuk ile ağrıyan dişe konur ve bekletilir.

üYemeklerde her zaman kullanılan tuz alınır.Ağrıyan dişin yeri iyice yanlışsız tesbit edilir.Pamuğun içinde ağrıyan dişe konur ve bekletilir.

üKekik bitkisinin yağı kendisinden çıkarılarak alınır.Ağrıyan dişin yeri doğru olarak yanlışsız tesbit edilir.Pamuğa damlatılarak ağrıyan dişe konur ve bekletilir.

üDişleri günde üç defa yemeklerden sonra fırçalamalıdır

üDostlarım diş çürüklüğü bütün hastalıkların başlangıcıdır.

X- DAMAR SERTLIĞI (DAMAR KIREÇLENMESI)

üVücuttaki damarların bir kısmının esnekleğini kaybetmesidir,diğer bir deyimle;başka nedenlerle vücuttaki damarların daralması olayıdır.Buna bitkisel antibiyotiklerle çözüm bulmak tabiki mümkündür.Bu konuda şu tedavi yollarını denemek ve yapmak gereklidir.

üBir litre veya 4 bardak suya 35gr kekik konarak kaynatılır.Çıkan suya 2 çorba kaşığı sirke konulur.Kafi miktar süzme bal ilavesiyle aç karnına sabah akşam 1 su bardağı içilir.31gr kartabaşotu,25gr papatya bir litre suda kaynatılır.Elde edilen suya kafi miktar süzme bal ilave edilir;uzun bir müddet sabah öğlen akşam aç olarak1 su bardağı içilir.

ü21gr biberiye,bir litre veya 4 bardak suda kaynatılır.Elde edilen suya kafi miktar süzme bal ilave edilir;uzun bir müddet sabah öğlen akşam ikişer su bardağı içilir.

üBir kahve fincanı karaturp suyu çıkarılarak alınır.Elde edilen suya yarım fincan süzme bal ilave edilir;uzun bir müddet sabah öğlen akşam ikişer bardak içilir.

ü4gr keten tohumu alınarak bir bardak suya konur.Elde edilen su akşam oluncaya kadar bir kapta bekletilir.Akşam yatarken keten tohumları yenerek çıkan su içilir.

üMidesi sağlam olanlara limon kürü tavsiye edilir.Limon kürü onbeş gün yapılır, arada bir bal yenir.Birinci gün bir,ikinci gün iki limon yenir,devam edilir;böylece onbeş gün onbeş limon yenirse sifası görülür.

üBir litre kefir veya dört bardak kefir elde edilir.Sabah akşam yatarken elde edilen kefir bir anda içilir.Kefiri bir dikişte içemeyenler bir güne pay edebilir.

üBirkaç baş sarımsak alınır, ezilerek yoğurta katılır.Gece yatarken ve uykunun yarısında kalkılır,yenir.

üYemeklerle beraber sarımsaklı yoğurt yenirse sifa olur.Kandaki yağı eritir,kanı temizler,damar sertliğini önler.

üBir günde iki adet greyfut alınınarak yenir.Buna her zaman muntazaman riayet edilirse damar sertliğini önler.

üGece yatarken ve uykunun yarısında kalkılır;greyfurt yenir kanı temizler,damar sertliğini önler.

ü23 gram çörekotu döğülerek ezilir,toz yapılır.25 gram süzme bal ilave edilerek karıştırılır;kahvaltıdan önce sabah akşam birer kaşık yenirse damar sertliğini önler.

üÇoğunluk sebze,salata,yoğurt,süt,peynir yenmelidir; ekmek,hayvani yağlar,protein,kafi miktar az yenmelidir. Buna her zaman muntazaman aralık vermeden riayet edilmelidirse kandaki yağı eritir,kanı temizler,damar sertliğini önler.

Xl-EL AYAK UYUŞUKLUĞU

ü4gr günlük,4gr üzerlik tohumu,2 fincan pelin şurubu alınır;bunlar iyice karıştırılarak bir dikişte içilir ve sıgara bırakılır;Bunu bir dikişte içemeyenler bir güne pay edebilir.Buna her zaman muntazaman ara vermeden riayet edilir.

ü43gr karabaşotu,1,5 litre suda kaynatılarak süzülür.251 gram süzme bal ilave edilerek karışım yapılır.Kahvaltıdan önce aç karnına sabah akşam su bardaığı ilme içilir.

Xll- GÖZ ZAFIYETİ

üOturup kalkarken göze ufak yıldız gibi şeyler görünür.Aynı zamanda göz

üKararır ve insan çevresini göremez olur. Buna bitkisel antibiyotiklerle çözüm bulmak tabiki mümkündür.Bu konuda şu tedavi yollarını denemek ve yapmak gereklidir.

üTansiyonu normal kimselerde şap,mazı,çörekotu aynı gramajda alınır.Bunlar döğülüp ezilirek yakı yapılır ve alın üzerine bağlanır.Merjengüş iyice döğülerek ezilir toz haline getirilir ve enfiye ile karıştırılarak buruna çekilirse şifa olur.Göze kuvvet verir,gözlüğe gerek kalmaz, sonuç elbette olumlu olur.

üKafi miktar zift bulunarak ağır ateşte yakılırak veya kaynatılarak mikrobu kırılır.Elde edilen is göze sürme çeker gibi sürülürse göçzlüğe gerek kalmaz, göze kuvvet verir.

üTemiz ve steril edilmiş bezden ince uzun kesecikler dikilirek bu kesecikler sanddros ile dolrurulurak defne yağı ile yağlanır ve fitil yapılır, topraktan kandiller üzerine dikilir ve yakılır.Üzerine tepsi yerleştirilerek oluşan isler toplanarak alınır;bu isler göze sürme gibi çekilirse göze kuvvet verir ve keskinleştirir.

üTaze rezene yaprakları ve uç sürgünleri temiz kapta ezilir.Tmiz bir tülbentten süzülür,göze iki defa damlatılır.Çok yakar fakaıt acısı çabuk geçer buna dayanmak gerekir.Gözlere kuvvet ve sifa verir, trohom hastalığına şifa olur.

Xlll- GÖZ TANSİYONU(KARASU)

üDağkeçisinin karaciğeri bir miktar suyla pişirilir;göz kapakları Üzerine bağlanırsa şifası görülür.

ALINTI http://sonmezhukuk.8m.com/sifa.htm
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2919
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 45

Kullanıcı profilini gör http://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz