SES KISIKLIĞI,TAŞİKARDİ ,VERTİGO UNUTKANLIK,BAŞ AĞRISI BİTKİSEL TEDAVİ

Aşağa gitmek

SES KISIKLIĞI,TAŞİKARDİ ,VERTİGO UNUTKANLIK,BAŞ AĞRISI BİTKİSEL TEDAVİ

Mesaj  Admin Bir Ptsi Mart 14, 2011 8:22 pm


Lahana turşusu süper bir çözümdür.
Rafadan yumurtayı sıcak olarak içebilirsiniz.
Rafadan bıldırcın yumurtasını içebilirsiniz.
Havuç haşlanıp ezilir.Üzerine pudra şekeri,ezilmiş ceviz,ezilmiş yer fıstığı serpilir.Karıştırılarak yenir.
Lahana yaprakları kaynatılır .Üzerine bir miktar kuru üzüm ve kuru incir konur.Şeker de ilave edilir.Kaşık kaşık yenir.
Bir yemek kaşığı böğürtlen yaprağı kaynatılır.Bardağa konulur.Üzerine su ılıken limon sıkılır ve sıvı bal konur ve Sabah ,öğle ve akşam taze olarak yarım su bardağı ya da 2/3 bardak içilir.

Zencefil,hibiskus,ada çayı ve nar çiçeği aynı miktarda demlikte demlenir ve afiyetle besmele çekerek içilir.

aşırı, soğuk ve aşırı sıcak gıdalardan uzak durulur. Yine acı gıdalar tahrişi artıracağı için terk edilir.
- tarçın bir çay bardağı suda 5-7 dakika kaynatılır. Ilık olarak içilir.
- zencefil çayı, adaçayı ses kısıklığına iyi gelir.

ses kısıklığı süresince boğaz yumuşak tutulmalı, konuşmak için ses telleri zorlanmamalı, bitkisel desteklerle rahatsızlığın geçmesi beklenmeli.

• Öksürük ve ses kısıklığına karşı, ılık su ile yapılmış bal şerbetinin belli bir süre içilmesi gayet faydalıdır. Ök­sürüğü ve ses kısıklığım hafifletir, boğazı ve ses tellerini de temizler.
• Rafadan yumurta öksürüğe, göğüs tıkanıklığına ve ses kısıldığına karşı pek faydalıdır. Özellikle tatlı badem­yağı ile birlikte ahndığı zaman boğazdaki sertliği yumu­şatıp giderir.
• İstirahat etmek, belli bir süre konuşmamak veya az konuşmak.
• Şeker kamışı müzmin öksürüğe, ses telleri iltihabına ve ses kısıldığına karşı faydalıdır.
‘ Prasa, sinir sis temini,’teneffüs organlarını ve ses telle­rini kuvvetlendirir.
‘ Kaymak ile şeker veya balı karıştırıp yemek.
• Menekşe yağı ile gargara yapmak. Çok konuşmaktan ve çağırıp bağırmaktan sakınmak.
• Toz, duman, tuzlu, acı akıcı ve ekşi gıdalardan da sa­kınmak lazımdır
Tavuk haşlanır haşlama suyu karabiber katarak içilir.
Sarmısak pişiriklir ve yutulur.
Nohut yemeği yapılır ve suyu içilir.
Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamaLIDIR.
Kalbin Hızlı Atması Bitkisel Çözüm:

Tedavi için gerekli malzeme : Pekmez, üzüm sirkesi.
Hazırlanışı : 1 çay bardağı pekmeze 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi konup, içilir.
TAŞİKARDİ OLANLAR PORTAKAL SUYU,GREYFURT VE KAHVEDEN UZAK DURMALIDIR.
KIRK KİLİT OTU ÇAYI DEMLENİR 5 DAKİKA SONRA BİR BARDAK İÇİLİR.

-Kahve veya çayı fazla kaçırması
- uykusuz kalma,
-gereksiz ve aşırı heyecanlanma,
-korkup telaşlanma...

Hemen her hasta çarpıntı ile tanıştığında aynı soruları sorar: Ölecek miyim?.. Kalbim duracak mı?.. Kalp Krizi mi geçiriyorum?.. Kısacası kalp çarpıntıları ister hastalıktan, korkudan, heyecandan, ister sevgiden aşktan gelsin, fark etmez. Her zaman ve herkes için ürkütücü ve korkutucudur.

Kafeinin fazlaca tüketimi çarpıntının en sık nedenidir. Kahvenin, çayın ve çikolatanın fazlaca tüketimini izleyen üç beş saat içinde oluşan, özellikle Uyku kaçması sorunu ile birlikte olan çarpıntılarda, kafein etkisi akla gelmelidir.

Kafeinle ilişkili kalp çarpıntıları seyrek ve düzensiz bir kaç kalp atımının hissedilmesinden ibarettir. Hastalar bunu ‘kalplerinin yanlış vurular yapması’ gibi algılar ve ifade ederler. Kalbinizin atma sayısını ve atma hızını kontrol eden elektrik devresini yöneten anahtar nokta ve kontrol merkezi olan ‘sinüs düğümü’ olağandışı bir iki atımdan hemen sonra süratle duruma el koyar. Kalbiniz bu merkezi otoritenin yönetimine girer, düzenli ve ritmik atımlar yeniden başlar.

Kafein dışında alkolün ve sigarada bulunan nikotinin de çarpıntıya nedeni olabileceklerini bilmelisiniz. Hızla alınan fazla miktarda sert içkilerden, art arda içilen Sigara ve purolardan sonrada çarpıntı olabilmektedir.

Aşırı ve uzun süreli yoğun çalışmaların, farkına varılmadan biriken kronikleşmiş yorgunlukların, uzun süren üzüntü, düş kırıklığı ve korkuların da çarpıntı nedeni olabildiklerini biliyoruz.

Çarpıntı sorunu ile karşılaştığınızda panik yapmayın, korkup telaşlanmayın. Gevşemeye, rahat bir yere oturup dinlenmeye çalışın.

Derin derin nefes almaya başlayın. Soğuk bir içicek içmeyi deneyin. Şiddetli öksürmek, ellerinizi soğuk suya batırmak, ‘ıkınmak’ gibi manevraları deneyin.
Bazı ilaçların (potasyum kaybı yapan, idrar söktürücüler), hipertansiyon, kalp damar hastalıkları ve nörolojik bazı sorunların çarpıntınızın altında yatan gizli nedenler olabileceklerini de hatırlayın. İlk fırsatta tıbbi bir kontrolden geçmeyi de unutmamalısınız.

Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamalıdır.

Unutkanlığı Gideren Besinler

Ahududu: Zihin yorgunluğunu gidererek unutkanlığı gidermede yardımcı olur.

Bitter Çikolata: İçerisindeki Flavon maddesi ile beyindeki kan akışını hızlandırarak beyin hücrelerini yeniler.

Ceviz: Yüksek miktarda Omega 3 yağ asidi içerir. Güçlü bir hafızaya sahip olmak için günde mutlaka 3 tane ceviz yenmelidir.

Balık: Omega 3 açısından çok zengindir. Alzheimer ( bunama hastalığı ) hastalığı ile savaşır. Haftada 2 kere yenmesi tavsiye edilmektedir. Güçlü bir hafıza için en az haftada 1 kere tüketmek gerekir.

Kuru Üzüm: Kuru üzüm güçlü bir hafıza için birebirdir. Zihni kuvvetlendirerek unutkanlığı giderir.

Ciğer: Beyni ve sinir hücrelerini besler. Bunamaya karşı oldukça etkilidir. Unutkanlıktan kurtulmak için mutlaka tüketilmesi gereken besinlerden biridir.
Baş ağrısı için ilginç çözüm;

Burnumuzun neden 2 deliği var ?

Nefes alırken her iki deliği birden kullanırız. Sağ taraf sıcağı (güneşi), sol taraf soğuğu (ayı) temsil eder.BAŞINIZ AĞRIYORSA sağ burun deliğinizi kapatın 5 dakika süreyle sol burun deliğinizden nefes alın..KENDİNİZİ YORGUN HİSSEDİYORSANIZ sol burun deliğinizi kapatın, sağ burun deliğinizden nefes alın. Zihninizi de açar.
İnanmıyor olabilirsiniz. Çok eski bir doğu kültürüdür. Deneyin, farkı görün.
VERTİGO BİTKİSEL  TEDAVİ
Vertigo İçin Şifalı Bitkiler;
Her derdin dermanı doğada mevcut olduğu gibi vertigo' nun da şifası doğada verilmiştir. Vertigo için şifalı bitkiler Isırgan Otu ve Sarı Ballıbaba bitkileri şeklinde sıralanır. Sarı Ballıbaba bitkisini çay demler gibi demleyip içerseniz baş dönmelerinizin azalacağını göreceksiniz.
KURU SOĞAN  DÖRDE BÖLÜNÜR VE HAŞLANIR.SUYU İÇİLİR.BU KADINLARDA ERKEN MENOPOZ İÇİN DE FAYDALIDIR.

Baş dönmesi Vertigo için bitkisel kürler:

*Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kişniş katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek bir çay fincanı içilir.

*Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekletildikten sonra içilir.

*Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekletildikten sonra içilir

*Dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı çörek otu bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp yutulur.

SARAÇOĞLU'NDAN VERTİGO HASTALIĞINA KÜR TARİFİ

Baş dönmesi, mide bulanması, kulak çınlaması gibi belirtileri görülen Vertigo hastalığı günümüzde özellikle yoğun iş temposunda çalışan ve stresli ortamlarda bulunan kişilerde sıkça görülüyor. İlaç tedavisini aksatmamak gerektiğini vurgulayan Saraçoğlu, 2 hafta süreyle bu kürün kullanıldığı takdirde bile büyük rahatlama olacağının altını çizdi.

''1 bardak suda, 1 tutam (5 gr kadar) çoban çantası ve bir tutam testere dişli aslan pençesi otu 5-6 dakika kaynatılıcak. Kaynatılan bu kür süzüldükten sonra ılımaya bırakılacak.Vertigo hastalığına oldukça etkili olan bu kürden, ilk hafta sabah akşam 1 bardak, ikinci hafta günde 1 kere tüketerek hastalığın verdiği baş dönmesi, mide bulantısı, denge problemi gibi şikayetlerden yavaş yavaş kurtulduğunuzu farkedeceksiniz.
Ayrıca bir soğanı ikiye bölüp haşlayın.İçin.

Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamalıdır.
[/font]
[/color]
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2916
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 45

Kullanıcı profilini gör http://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz