baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

D SESİ HİKAYESİ ELAN  İTOBU  KİROSÜ   MDŞ YCZ  ÇGP HFV  ĞJ

Aşağa gitmek

D  SESİ HİKAYESİ  ELAN  İTOBU  KİROSÜ   MDŞ YCZ  ÇGP HFV  ĞJ Empty D SESİ HİKAYESİ ELAN  İTOBU  KİROSÜ   MDŞ YCZ  ÇGP HFV  ĞJ

Mesaj  Admin Salı Ara. 20, 2016 5:34 pm
ELAN  İTOBU  KİROSÜ   MDŞ YCZ  ÇGP HFV  ĞJ
D SESİ HİKAYEMİZ:
"Demir adında bir çocuk varmış. Demir, kendine hiç iyi bakmazmış. Sürekli çikolata, şeker yer , gazoz içmeye de bayılırmış. Bazen bunları o kadar çok kaçırırmış ki karnı ağrır yine de vazgeçmezmiş. Demir bir sabah feci bir diş ağrısı ile uyanmış. Acıdan neredeyse ağlayacakmış. Annesine seslenmiş, dişine bakmasını istemiş. Annesi:
" Ah Demir ah bizim sözümüzü hiç dinlemiyorsun. Durmadan şekerler yiyorsun, bak dişlerin çürümüş. Dişini de fırçalamıyorsun.." diye kızmaya başlamış. Sesleri duyan dedesi yanlarına gelmiş. Neler olduğunu sormuş. Demir'in diş doktoruna gitmesine karar vermişler. Tonton dede Demir'i doktora götürmüş. Demir çok ağlamış ama nafile .Doktor çok çürüyen dişini çekmiş. Diğer dişlerine de bakmazsa onları da çekmek zorunda kalacağını söylemiş. Diş çekilirken dedesi sırtını Demir'e dönmüş bakamamış. Çünkü o da aslında doktordan korkarmış. ( d harfini b ile karıştırdığında dede sırtını dönüyordu ya diyebilirsiniz.) Demir'in canı o kadar yanmış ki dişlerine iyi bakması gerektiğini anlamış. "
Demir, dede, doktor kelimelerini resim üzerinde kullanıyoruz.
Demir ile Tonton Dede birlikte doktorda. Cümlesi de dikte cümlesi olarak kullanılırsa hikayeyi pekiştirir.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz