baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kötü Rüya Görünce Ne Okunur

Aşağa gitmek

Kötü Rüya Görünce Ne Okunur Empty Kötü Rüya Görünce Ne Okunur

Mesaj  Admin Ptsi Ara. 07, 2020 8:32 pm

“!!!! RÜYA GÖREN KİŞİNİN OKUYACAĞI DUA !!!! İyi rüya görüldüğü zaman, bir Fatiha üç İhlâs-ı şerif okuyup Rasûlullah’a (s.a.v.) hediye edilir. (Böylece görülen rüyanın tecelliyatı-sonucu) uzak zamanda gelecekse yakında zuhuruna sebep olur.” [Üstâzımız’dan (k.s.) naklen, Ali Erol, Hatıratım, s. 44]
“” Kötü rüya hakkında ise Ahbab hocaefendi merhum, üstazımız Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) hazretlerinden kaydettiği notlarında şunları nakleder:
“”” Korkulu rüya görülürse, kimseye söylenmez. Ehemmiyetli ise üstâza arz edilir. [Lakin] edilmezse daha evlâdır. Rüyaya ehemmiyet vermeyin. Rüyada insanı padişah yaparlar, sabah bakarsın ki, yataktasın’ buyurdular. (Ve devamla):
“” Korkulu rüyadan kalkınca sol tarafa üç defa tükürür gibi puh-puh-puh yaptıktan sonra abdest alıp iki rek’at namaz kılınır.
“” Sonra ‘Eûzü billâhi’s-semîi’l-alîmi mine’ş-şeytani’r-racîm. Rabbi eûzübike min hemezâti’ş-şeyâtîn. Ve eûzü bike Rabbi en yahduruun. Bismillâhillezî lâ yedrru measmihî şey’ün fi’l-ardı velâ fi’s-semâi ve hüve’s-semîu’l-alîm. Bismillâhirrahmânirrahıym. Ve bi-hakkı Bismillâhirrahmânirrahıym. Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ huu… sonuna kadar okunur.
“” Ardından üç İhlâs-ı şerif okuyup sadaqallahül azıym diyerek Silsile-i Sâdât’a hediye edilir.
“” Sonra 11 (onbur) Tekbir, 19 (ondokuz) Cünnetü’l-Esmâ ‘Ferdün Hayyün Qayyûmün Hakemün Adlün Quddûsün aneti’l-vücûhü li’l-hayyi’l-qayyûmu’ okunur.
“” Sonra ‘Yâ Rabbi, gördüğüm rüyadan yaptığım isyana mukabil gelecek olan zarar ve cezayı af buyur. Buna mukabil mükâfat ver. Hayırlı ise âcilen ızhar eyle, şer ise düşmanlarımıza ver. (Hayrun lenâ şerrun li-a‘dâinâ) der. [Mehmed Aksoy (Ahbab hocaefendi) Gayr-i matbû Notlar, s. 23]
“” Mevzumuzu, Efendimiz sallallahu aleyhi vesellemin gene bu mevzudaki bir hadis-i şerifleriyle noktalayalım:
“”” Sizden biriniz rüyasında hoşlanmadığı bir şey gördüğünde, uyanınca şöyle desin: Şu rüyamın şerrinden ve o rüyada gördüğüm dinim ve dünyamla ilgili hoşlanmadığım şeylerin bana isabet etmesinden, Allah’ın meleklerinin ve rasûllerinin sığındığı şekilde ben de Allah’a sığınırım.”
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4761
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 50

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz