baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kur'an'ı Kerim'i Okutmanın Sevabı

Aşağa gitmek

Kur'an'ı Kerim'i Okutmanın Sevabı Empty Kur'an'ı Kerim'i Okutmanın Sevabı

Mesaj  Admin C.tesi Ara. 26, 2020 8:03 pm

KUR’ÂN-I KERÎM ÖĞRETMENİN FAZÎLETİ
Câbir bin Abdullah (radıyallâhü anh) şöyle anlattı:
Bir adam Resûlullah Efendimize (sallallâhü aleyhi ve sellem) gelerek:
“Yâ Resûlallah! Evlâdına Allâh’ın kitâbını öğreten kimsenin sevâbı nedir?” diye sordu. Peygamber Efendimiz (s.a.v.): “Kur’ân-ı Kerîm Allah kelâmıdır, onun sevâbına nihâyet yoktur.” buyurdular. Cebrâîl Aleyhisselam geldi, Peygamberimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) ona: “Ey Cebrâîl! Evlâdına Allâh’ın kitâbını öğreten kimsenin sevâbı nedir?” diye sordu. O da: “Yâ Muhammed! Kur’ân-ı Kerîm Allah kelâmıdır, onun sevâbının nihâyeti yoktur.” buyurdular.
Sonra Cebrâîl Aleyhisselam göğe yükseldi, İsrâfîl Aleyhisselâm’a: “Ey İsrâfîl! Evlâdına Allâh’ın kitâbını öğreten kimsenin sevâbı nedir?” diye sordu. O da: “Ey Cebrâîl! Kur’ân-ı Kerîm Allah kelâmıdır, onun sevâbının nihâyeti yoktur.” dedi. �Sonra Allâhü Teâlâ, Cebrâîl Aleyhisselâm’ı Peygamberimize (s.a.v.) gönderdi ve buyurdu ki: “Yâ Muhammed! Muhakkak Rabbin sana selâm ediyor ve buyuruyor ki: Evlâdına Kur’ân-ı Kerîm’i öğreten kimse Beytimi (Kâbe-i Muazzama’yı) on bin defa haccetmiş, on bin defa umre yapmış, on bin defa gazâya (cihada) çıkmış, İsmâil Aleyhisselam evlâdından on bin köle âzâd etmiş, on bin aç Müslümanı doyurmuş, on bin çıplak Müslümanı giydirmiş gibi sevap alır. Evlâdının Kur’ân-ı Kerîm’den okuduğu her harf için ona on hasene verilir, on günâhı silinir.
Yâ Muhammed! Muhakkak ben ‘elif-lâm-mîm’ için on sevap verilir, demiyorum, lâkin elif harfi için on, lâm harfi için on, mîm harfi için on sevap verilir. Bu ameli, tekrar dirilinceye kadar o kimseye kabrinde arkadaş olur. Bu ameliyle mîzânının sevap tarafı ağır gelir. Bu kişi sırât üzerinden şimşek gibi geçer. Bu ikramların tamamına ve umduğundan da fazlasına nâil olmadıkça, Kur’ân-ı Kerîm o kişiden aslâ ayrılmaz.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4367
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz