baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rencontres Peugeot Roland Garros - Karışık Çiftler Turnuvası

Aşağa gitmek

Rencontres Peugeot Roland Garros - Karışık Çiftler Turnuvası Empty Rencontres Peugeot Roland Garros - Karışık Çiftler Turnuvası

Mesaj  Admin Cuma Nis. 10, 2009 6:20 am

Rencontres Peugeot Roland Garros - Karışık Çiftler Turnuvası

Başlangıç Tarihi : 08 / 05 / 2004
Bitiş Tarihi : 09 / 05 / 2004
Yer : TED Spor Kulübü

The Rencontres Peugeot Roland Garros take place in 23 countries.
Rencontres Peugeot Roland Garros - Karışık Çiftler Turnuvası


08 – 09 Mayıs tarihleri arasında TED Spor Kulübü’nde düzenlenen Rencontres Peugeot Roland Garros Tenis Turnuvası tüm amatör tenisçileri bir araya getiriyor.

Kazanan takım Paris'te ağırlanacak ve Roland Garros Fransa Açık Tenis Turnuvası'nı seyredecek.


Fransa Tenis Federasyonu ve Peugeot’nun ortaklığında, 1984 yılında ilki gerçekleştirilen Peugeot Ralond Garros Tenis Turnuvası, Avrupa’nın en önemli turnuvalarından biri. Peugeot, tenis sporunun gelişimini desteklemek amacıyla Rencontres Peugeot Roland Garros Tenis Turnuvası adı altında bu turnuvayı, faaliyet gösterdiği diğer pek çok ülkede de gerçekleştiriyor. Turnuva, Peugeot Türkiye tarafından Türkiye’de de gerçekleştiriliyor. “Rencontres”, Fransızca karşılaşma ve buluşma anlamına geliyor. Amatör bir ruha sahip, sportifliği ve gentilmenliği kendine ilke edinmiş kişilerin sosyal bir ortamda buluşup, hem hoşça vakit geçirmeleri hem de tenis oynamaları esasına dayanıyor.

Turnuva, dostluk ve centilmenlik havasını sağlamak amacıyla, grup sistemine göre gerçekleştirilecek ve tüm maçlar tie-break esasına göre oynanacak. İki ya da üç takımdan oluşan grupların kendi aralarında karşılaşmalarından sonra, her grubun galibinin bir üst tura geçmesi ile yeniden karşılaşmalar yapılacak ve sonunda her grubun birincisi yarı finalde oynamaya hak kazanacak.

Tamamen amatör bir ruhla gerçekleştirilecek bu turnuvaya katılmak son derece kolay. 18 yaşını doldurmuş olmak, klasman dışı amatör oyuncu olmak ve Türkiye’de ikamet etmek. Sadece karışık çiftlerin yarışacağı bu turnuvaya katılım için TED Spor Kulübü ve diğer bir çok tenis kulübünden temin edebileceğiniz kayıt formunu doldurmanız ve TED Spor Kulübü’ne göndermeniz yeterli.

Kayıt formunu print etmek için tıklayınız.

Kazanan takım, 27 - 31 Mayıs 2004 tarihleri arasında Paris'te ağırlanacak ve 29-30 Mayıs tarihlerinde Roland Garros Fransa Açık Tenis Turnuvası'nı seyredecek.

KURALLAR

MADDE 1:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI, Peugeot tarafından düzenlenen ve turnuvanın ilk günü itibariyle 18 yaşını dolduran, organizasyonun düzenlendiği ülkede oturan ve aşağıda belirtilen kriterlere uyan erkek ve bayan oyunculara tahsis edilen karışık çiftler turnuvasıdır. Turnuvaya katılacak oyuncular, hiçbir zaman tenis hocası statüsü kazanmamış, Türk milli takımına seçilmemiş ve de son 3 yıl içinde Türkiye Tenis Federasyonu'nun ve Veteran Tenisçiler Birliğinin düzenlediği bir tenis turnuvasında birincilik kazanmamış olmalıdır. (Bu kısıtlamalar, turnuvanın ilk günü itibariyle 60 yaşını doldurmuş oyunculara uygulanmaz.) Turnuvaya katılacak oyuncular seçici komite tarafından onaylanacaktır. Kayıtlar, turnuva başlamadan 10 gün önce biter. Turnuvanın düzenlendiği ülkede oturan ve federasyon lisansına sahip erkek veya bayan yabancı uyruklu oyuncular, federasyon tarafından onaylanan "yeni başlayan" kategorisine dahil olmalıdırlar. Kazanan takımın erkek veya bayan üyesi, turnuvayı kazandığı tarihten itibaren 5 yıl boyunca hiçbir ülkede RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI'na katılamaz.

MADDE 2:
Aynı yıl içinde: Bir oyuncu, RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI eleme turlarına en çok bir kez katılabilir. Eleme turu oynayıp katılma hakkı kazanamayan hiçbir erkek veya bayan oyuncu ulusal final karşılaşmalarına katılamaz. Hiçbir erkek veya bayan oyuncu, hem uluslararası RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI'na hem de Fransa RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI'na katılamaz.

MADDE 3:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI'na katılmak isteyen erkek ve bayan oyuncular, kayıt formunu doldurmak ve bu formu turnuvayı düzenleyen tenis kulübüne ulaştırmak zorundadırlar.

MADDE 4:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI için kayıtlar, takım olarak (erkek ve bayan) veya şahsen yapılabilir. (Tenis kulübü, takımları oluşturmaktan sorumlu olacaktır.) Yapılan ilk 48 başvuru kabul edilecektir. Occade Sport, turnuvanın katılımcı sayısını artırma yetkisine sahiptir. Kayıt işlemleri, turnuvanın ilk gününe kadar devam edecektir. Kabul edilen oyunculara turnuva başlamadan 3 gün önce yazılı olarak bilgi verilecektir.

MADDE 5:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI'na katılan her oyuncu, öncelikle verdiği bilgileri teyit eden kayıt formunu imzalamalıdır. Occade Sport, turnuvaya katılan herhangi bir takımı verdiği yanlış bilgiden dolayı diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

MADDE 6:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI Türkiye Tenis Federasyonunun üyesi olan bir tenis kulübünde oynanacaktır.

MADDE 7:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI, 08-09 Mayıs 2004 tarihlerinde oynanacaktır.

MADDE 8:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI, her ülkede 15 Mart-18 Mayıs 2004 tarihleri arasında tek turnuva şeklinde oynanacaktır.
Her turnuvanın şampiyonları, sadece eşleri ile birlikte Paris'te (Fransa) bir haftasonu geçirmek üzere Peugeot tarafından davet edilecekler ve 29 Mayıs Cumartesi - 30 Mayıs Pazar 2004 tarihlerinde Roland Garros Fransa Açık Tenis Turnuvasını izleyeceklerdir. Davet edilecek çiftler VIP olarak ağırlanacaklardır. Seyahat masrafları (Paris, Fransa'ya gidiş dönüş bileti), yerel Peugeot temsilciliği tarafından karşılanacaktır. Konaklama, yemek ve yerel transfer masrafları Peugeot tarafından ödenecektir. (27 Mayıs 2004 Perşembe akşamından 31 Mayıs Pazartesi sabahına kadar; 28 Mayıs 2004 Cuma akşam yemeği hariç). Ekstra harcamalar katılımcılar tarafından ödenecektir.

MADDE 9:
RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI karşılaşmaları, haftasonu oynanacaktır. 4 ve 5 takımlık gruplarda en iyi 3 tie-break puanını alan; 3 takımlık gruplarda en iyi 5 tie-break puanını alan takımlar yarı final ve final maçlarında oynamaya hak kazanacaklardır.

MADDE 10:
Her turnuvada en az 48 karışık çift takımı bulunacaktır. Occade Sport, her turnuva için kabul edilecek takım sayısını artırma yetkisine sahiptir. Turnuvanın dostluk havası içinde geçmesini sağlamak için bir grup sistemi tercih edilmiştir. Örneğin her turnuva için 12 adet 4'lü grup oluşturulur ve her grubun birincisi bir üst tura geçer. Üst tura geçen 12 takım, her biri 3 takımdan oluşan 4 grup şeklinde karşılaşmalara devam eder. Her grubun birincisi yarı final maçı oynamaya hak kazanır (kura ile eşleşme).
Sadece turnuvayı kazanan takım Paris'e (Fransa) davet edilecektir.
Yarı finale ve finale kalan takımlar final maçı sonrasında çeşitli ödüller kazanacaklardır.

MADDE 11:
Bütün grup maçları sonunda puanlar aşağıda gösterilen şekilde verilir:
Galip gelen takıma 2 puan, Oyunu kaybeden veya karşılaşma sırasında oyunu terk eden takıma 1 puan, Maça çıkmayan veya diskalifiye olan takıma 0 puan.
Grup karşılaşmaları sırasında son maçına çıkmayan herhangi bir takımın bulunması durumunda, söz konusu takımın o maça kadar aldığı hiçbir oyun sonucu dikkate alınmaz.

MADDE 12:
Grup maçlarının sonunda iki takım arasında oluşabilecek bir beraberlik durumu, bu takımların karşılaşma esnasında aldıkları puanlar ile değerlendirilecektir.

MADDE 13:
Bütün grup maçları tamamlandıktan sonra berabere kalan takım sayısı üç veya daha fazla ise, beraberlik durumu aşağıda belirtilen yöntemlerle sona erdirilecektir:
- Her takım kazandığı veya kaybettiği "tie-break" oyunları sayısının karşılaştırılması,
- Beraberlik durumunun iki veya daha fazla takım arasında devam etmesi durumunda, her takım tarafından kazanılan veya kaybedilen puanların karşılaştırılması,
- Bir veya daha fazla takımın yine berabere kalması durumunda kura çekilmesi.
Yukarıda anlatılan hesaplama yöntemleri uygulandıktan sonra iki takım berabere kalmışsa, beraberlik durumu iki takım arasında oynanan bir oyunla sonuçlandırılacaktır.

MADDE 14:
Occade Sport, RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI'nı Peugeot adına düzenleyecek, olası anlaşmazlıkların çözümünde son kararı verecek ve gelişmelere bağlı olarak turnuva sisteminde her türlü değişikliği yapabilecektir.
MADDE 15:
Peugeot ve Peugeot'ya bağlı şirketlerin veya ortaklarının çalışanları, çeşitli Peugeot satış noktalarında çalışan personel, ayrıca turnuva organizatörlerinin, ortak şirketlerin, turnuva finansörlerinin elemanları, eşleri ve çocukları RENCONTRES PEUGEOT ROLAND GARROS TURNUVASI'na katılamazlar.

MADDE 16:
Turnuvaya katılanlar, isimlerinin Peugeot tarafından internette kayıtsız şartsız ve bedelsiz olarak yayınlanmasını, şirketin herhangi bir tazminat, hak veya kar payı ödemekten muaf olacağını önceden kabul eder.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz