baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bakanlık'tan Seminerlerde İzlenmesi İstenilen Film Ve Kitaplar

Bakanlık'tan Seminerlerde İzlenmesi İstenilen Film Ve Kitaplar Empty Bakanlık'tan Seminerlerde İzlenmesi İstenilen Film Ve Kitaplar

Mesaj  Admin Ptsi Haz. 13, 2016 10:03 pm

Bakanlık'tan Seminerlerde İzlenmesi İstenilen Film Ve Kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı bu sene yayınladığı resmi yazı ile öğretmenlerin yaz seminerinde aşağıdaki film ve kitapları önerdi. 12 Haziran 2016 Pazar 14:39 54 0  Milli Eğitim Bakanlığı bu sene yayınladığı resmi yazı ile öğretmenlerin yaz seminerinde aşağıdaki film ve kitapları önerdi. ÖRNEK FİLM LİSTESİ  
  1.      İki Dil Bir Bavul
2.      Billy Elliot
3.      Koro / LesChoristes
4.      Yerdeki Yıldızlar / TaareZameen Par
5.      Kara Tahta / Takhtesiah (Blackboards)
6.      Ölü Ozanlar Derneği / DeadPoetsSociety
7.      Sınıf / EntreLesMurs (The Class)
8.      Tepetaklak Nelson / Half Nelson
9.      Canım Öğretmenim / MonsieurLazhar
10.  Sevgili Öğretmenim / Mr. Holland’s Opus
11.  3 Idiots
12.  Asya’nın Kandillleri (Belgesel)
13.  Birinci Sınıf / The First Grader
14.  Süpermen’i Beklerken / WaitingForSuperman
15.  Olmak ve Sahip Olmak / Être et Avoir / To Be and To Have
16.  Can Dostum / GoodWill Hunting
17.  İmparatorlar Kulübü
18.  Kara (Black)
19.  Özgürlük Yazarları
20.  Patch Adams
21.  Kör Nokta
22.  The Blindside                                                ÖRNEK KİTAPLAR LİSTESİ SN KİTABIN ADI YAZARI YAYINEVİ 1 Türkiye’nin Maarif Davası Nurettin Topçu Dergah 2 Doğunun Bilgisi Batının Bilimi Joseph Needham MAB 3 Dünya Okulu: Eğitimi Yeniden Düşünmek Salman KHAN YKY 4 Cahil Hoca JacquesRancier Metis 5 Öğretmen Frank Mccourt Altın Kitaplar 6 Medeniyet Köprüsü: Beş Şehirli   Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Okulsuz Toplum IvanIllich Şule 8 Beyaz Zambaklar Ülkesinde GrigoryPetrov Hayat 9 Bir Eğitim Tasavvuru Olarak Mahalle/Sıbyan Mektepleri İsmail Kara- Ali Birinci Dergah 10 Çocuklar Neden Başarısız Olur? John Holt Beyaz 11 Meraklı Zihinler (Bir Çocuk Nasıl Bir Bilim İnsanı Olur) John Brockman Tübitak 12 Eğitim Üzerine Immanuel Kant İz 13 Kafa Karıştıran Kelimeler Rasim Özdenören İz 14 Emile J. J. Rousseau YKY 15 Ezilenlerin Pedagojisi PauloFreire Ayrıntı 16 Modern Dünyanın Bunalımı Rene Guenon Hece 17 Halkın Bilim Tarihi Clifford D. Conner Tübitak 18 Hızırla Kırk Saat Sezai Karakoç Diriliş 19 Küçük Prens Antoine De Saint-Exupéry Hece 20 Sofie'nin Dünyası JosteinGaarder Pan 21 Eğitim - Gençlik - Üniversite Peyami Safa Ötüken 22 Bir Bilim Adamının Romanı Oğuz Atay İletişim 23 Üniversite (Bir Dekan Anlatıyor) Henry Rosovsky Tübitak 24 Duygusal Zekâ Daniel Goleman Varlık 25 Okul Sıkıntısı Daniel Pemac Can 26 İnsan ve İnsanlar Çiğdem Kağıtçıbaşı Evrim 27 Küçük Ağaç'ın Eğitimi Forrest Carter Say 28 Başarısızlığın Olmadığı Okul William Glasser Beyaz 29 Sosyal Bilimleri Açın Gulbenkian Komisyonu Metis 30 Bilim Kilisesi: Özgür Bir Toplumda Bilim Paul Feyerabend Pınar 31 Bürokratlar Erhan Bener Everest 32 Çocuk Davamız Kazım Karabekir YKY

www.haberyenirota.comhttp://www.haberyenirota.com/egitim/bakanlik-tan-seminerlerde-izlenmesi-istenilen-film-ve-kitaplar-h3819.html

Haber Yeni Rota

Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics