baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUHARREM AYI DUASI

MUHARREM AYI DUASI Empty MUHARREM AYI DUASI

Mesaj  Admin Paz 2 Ekim 2016 - 9:04

MUHARREM AYI DUASI
Bismillâhirrahmanirrahim

Elhamdulillâhi Rabb-il 'âlemin. Vesselâtu vesselâmu 'alâ Seyyidina Muhammedin ve 'alâ âlihi ve sahbihi ecma'in.
Allahümme entel ebediyyul kadîm. El hayyul kerîm. El Hannân. El Mennân ve hâzihi senetün cedîde, es'eluke fîhel 'ismete mineşşeytânirracîm.
Vel 'avne 'alâ hâzihin nefs-il emmâreti bissûi vel iştigale bimâ yukarribûnî ileyke. Yâ zel celâli vel ikrâm. Birahmetike yâ erhamerrâhimin. Ve sallallahu ve selleme 'alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve 'alâ âlihi ve sahbihi ve ehlibeytihi ecma'in.

MEÂLEN TERCÜMESİKendinden evvel hiç bir varlık bulunmayan, varlığı - hayâtı - Kullarına keremi çok - merhameti, nîmetler bağışlaması SONSUZ DEVAMLI olan yalnız ve yalnız sensin ALLAH'ım.
Bu yeni yıl boyunca; Senden, huzûrundan kovulmuş şeytandan beni korumanı ve kötülüğü emreden nefsimi yenmem için yardımını, beni sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı dilerim. Ey Celâl ve İkram sahibi ALLAH'ım.

MUHARREM AYI DUASI

peygamber efendimiz s.a.s. buyurdular ki :

herkim muharremin ilk günü bu duayı 3 kere okursa ALLAH c.c. o kimseyi gelecek muharreme kadar bütün belalardan emin kılar.

şeyh sıhabüttin-i sührüverdi den menkuldür ki : herkim bu duayı asure günü 3 kere okursa ölümünden de emin kılınır. zira o sene ölümü mukadder olan kimse bu duayı bu veçhile okumak nasip olmaz.

Bismillâhirrahmanirrahim

Elhamdulillâhi Rabb-il 'âlemin Vesselâtu vesselâmu 'alâ Seyyidina Muhammedin ve 'alâ âlihi ve sahbihi ecma'in
Allahümme entel ebediyyul kadîm El hayyul kerîm El Hannân El Mennân ve hâzihi senetün cedîde, es'eluke fîhel 'ismete mineşşeytânirracîm
Vel 'avne 'alâ hâzihin nefs-il emmâreti bissûi vel iştigale bimâ yukarribûnî ileyke Yâ zel celâli vel ikrâm Birahmetike yâ erhamerrâhimin Ve sallallahu ve selleme 'alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve 'alâ âlihi ve sahbihi ve ehlibeytihi ecma'in

MEÂLEN TERCÜMESİ
Kendinden evvel hiç bir varlık bulunmayan, varlığı - hayâtı - Kullarına keremi çok - merhameti, nîmetler bağışlaması SONSUZ DEVAMLI olan yalnız ve yalnız sensin ALLAH'ım
Bu yeni yıl boyunca; Senden, huzûrundan kovulmuş şeytandan beni korumanı ve kötülüğü emreden nefsimi yenmem için yardımını, beni sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı dilerim Ey Celâl ve İkram sahibi ALLAH'ım.

Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com