baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O PARAYI SANA HEDİYE ETMİŞTİM İmâm-ı A'zam

O PARAYI SANA HEDİYE ETMİŞTİM İmâm-ı A'zam Empty Ramazan-ı Şerifin gelişine sevinen müminlerin cesedini, Allah, cehenneme haram kılar .

Mesaj  Admin Perş. Nis. 25, 2019 8:43 pm

Şanlı Peygamberimiz sav. Efendimiz buyuruyor ki : Ramazan-ı Şerifin gelişine sevinen müminlerin cesedini,
Allah, cehenneme haram kılar .İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir.
Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan
farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin
günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir.
O oruçlunun sevabı hiç azalmaz. Bu ayda ibadet ve iyi iş yapabilenlere, bütün sene bu işleri yapmak nasip olur.
Bu aya saygısızlık edenin, günah işleyenin bütün senesi, günah işlemekle geçer.

Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

O PARAYI SANA HEDİYE ETMİŞTİM İmâm-ı A'zam Empty Bid’at ehliye arkadaşlık yapmak caiz değildir. İmam-ı Rabbani hazretleri

Mesaj  Admin Perş. Nis. 25, 2019 8:33 pm

Bid’at ehliye arkadaşlık yapmak caiz değildir. İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:İyi biliniz ki, bid’at ehli ile konuşmak, kâfirle arkadaşlık etmekten, kat kat daha fenadır. Bid’at ehlinden yılandan, canavardan kaçar gibi kaçmak gerekir. (mektubat-ı şerif. 1/260).......hadis-i şerif. (Bid’at sahibine hürmet eden, İslamiyet’i yıkmaya yardım etmiş olur.) [Taberani]

Admin
Admin
Admin

O PARAYI SANA HEDİYE ETMİŞTİM İmâm-ı A'zam Empty O PARAYI SANA HEDİYE ETMİŞTİM İmâm-ı A'zam

Mesaj  Admin Perş. Nis. 25, 2019 8:31 pm

O PARAYI SANA HEDİYE ETMİŞTİM

İmâm-ı A'zam bir gün yolda giderken onu gören bir adam, yüzünü ondan saklayıp başka bir yola saptı.
Hemen o adamı çağırıp, neden yolunu değiştirdiğini sordu. Adam cevâbında, size on bin akçe borcum var.
Uzun zaman oldu ödeyemedim ve çok sıkıldım, utandım dedi. İmâm-ı A'zam; "Sübhânallah, ben o parayı sana hediye etmiştim. Beni görüp sıkıldığın ve utandığın için hakkını helâl et!" dedi. Bir defâsında ortağına, sattığı mallar içinde kusurlu bir elbise olduğunu söyleyip, bunu satarken özrünü göstermesini tenbih etti. Fakat ortağı bu elbiseyi satarken elbisenin kusurunu söylemeyi unuttu. Satın alan kimseyi de tanımıyordu. İmâm-ı A'zam durumu öğrenince o mallardan alınan doksan bin akçeyi sadaka olarak dağıttı. Çünkü o elbisenin parası da bütün elbiselerin parasına karışmıştı. Müşteri fakir veya ahbabından olursa onlardan kâr almaz, malı aldığı fiyata verirdi.
Admin
Admin
Admin

- Similar topics