baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diz ağrısı için kabak,dereotu, zeytinyağı ve yoğurt

Diz ağrısı için kabak,dereotu, zeytinyağı ve yoğurt Empty Diz ağrısı için kabak,dereotu, zeytinyağı ve yoğurt

Mesaj  Admin Cuma Haz. 18, 2021 5:31 am

Üyemiz @Betül Gürşen  gönderisi dur.KİREÇLENMEYE KARŞI KABAK

Bu gün kireçlenme için başından geçen bir olayı sosyal medyada paylaşmış olan bir amcamızın hikayesini bir kaç küçük düzenleme yaparak sizlerle paylaşmak istiyorum.

“Pandemi başladığı günlerde evde hareketsizlikten sağ dizimde yürümemi engelleyecek düzeyde ağrı oluştu, ortopediye gittim röntgen çektiler.
Doktor bey, “Kireçlenme olmuş tedavisi yok” dedi. Ağrı kesici hap ve krem verip, “ İlerde sorun büyüyünce  metal mafsal ameliyatı olursun.” diyerek moralimi sıfırlamayı başardı.

Eczacı bir arkadaşım yaşlı bir müşterisinin çok ağır kireçlenme yaşadığını ve basit bir tarifle iyileştigini söyledi ve anlatmaya başladı:
“Yemeklik yeşil kabağın yarısını ince ince rendeleyip biraz dereotu, bir iki kaşık zeytinyağı ve bir kase doğal yoğurtla karıştırıp kabak cacığı yapıyorsunuz. Kabağın kabuğundaki jölemsi maddenin iyi geldiğini tahmin ediyorum. Her gün bir tas yenilecek ve herkes kendi yaşı kadar gün devam edecek.” dedi.

Ben bu tarife hafif gülümsedim ama en azından kabak cacığından zarar gelmez diye düşündüm.

Yaşıma göre 65 gün yemem gerekiyordu. Yemeye başladım, yemeyi unutup düzenli olarak tüketememe rağmen 10-15 gün kadar yedim.

Şuan yürürken hiçbir sorunum kalmadı, yalnızca merdivenleri çıkarken hafif bir ağrı var. Kısacası %98 oranda iyi oldum diyebilirim. Hepinize tavsiye eder dualarınızı beklerim.”
Yasal Uyarı: Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin hiç biri doktor önerisi niteliğinde bilgi değildir ve hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik tanı, teşhis ve tedavi gibi amaçlar için olarak kullanılmamalıdır.
Düzenleme:

Betül Gürşen
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics