baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veysel Karani ' nin dişlerini Sökme Hadisesi

Veysel Karani ' nin dişlerini Sökme Hadisesi Empty Geri: Veysel Karani ' nin dişlerini Sökme Hadisesi

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 23, 2022 3:43 pm

Peygamberimiz (sav) vefat ettikten sonra mübarek hırkasını Veysel Karani hz.leri ne verilmek üzere hz. Ömer ile hz. Ali’ye vasiyet verir. Karen semtine giden hz. Ömer ile hz.Ali Veysel Karani hz. bulurlar ve mukaddes emaneti ona teslim ederken hz. Ali dayanamaz…" Neden başka birine değilde ilde de bu hırkayı sana gönderdi ?"
Veysel Karani hz. bir müddet durduktan sonra "siz Uhudu gördünüz mü ? dedi Onlar " tabi oradaydık "dediler . Veysel Karani hz. "siz Peygamber (sav)’ in dişi kırılınca ne
yaptınız? diye sorunca Onlar :"Çok üzüldük" deyince Veysel Karani hz. dişlerini göstererek " Bakın bende kırılmadık bir tek diş kalmadı,hepsini kırdım taki onun çektiği acıyı biraz anlayabilmek,hissedebilmek için bunu yaptım.
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

Veysel Karani ' nin dişlerini Sökme Hadisesi Empty Veysel Karani ' nin dişlerini Sökme Hadisesi

Mesaj  Admin C.tesi Tem. 23, 2022 3:38 pm

Peygamberimiz (sav) vefat ettikten sonra mübarek hırkasını veysel karani hz.leri ne verilmek üzere hz. Ömer ile hz. Ali’ye vasiyet verir. karen semtine giden hz. Ömer ile hz.Ali veysel karani hz. bulurlar ve mukaddes emaneti ona teslim ederken hz. Ali dayanamaz…" Neden başka birine değilde ilde de bu hırkayı sana gönderdi ?"
veysel karani hz. bir müddet durduktan sonra "siz uhudu gördünüz mü ? dedi Onlar " tabi oradaydık "dediler . veysel karani hz. "siz peygamber (sav)’ in dişi kırılınca ne
yaptınız deyince Onlar "çok üzüldük" diyince veysel karani hz. dişlerini göstererek " bakın bende kırılmam bir tek diş kalmadı hepsini kırdım taki onun çektiği acıyı biraz anlayabilmek,hissedebilmek için yaptım.
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics