baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evladına Kur' an- ı Kerim Öğretmek

Evladına Kur' an- ı Kerim Öğretmek Empty Evladına Kur' an- ı Kerim Öğretmek

Mesaj  Admin Çarş. Ağus. 03, 2022 4:15 am

*EVLADA KUR’AN-I KERİM OKUTMANIN SEVABI*

Bir gün biri Rasulallah’a sordu:
-Ya Rasulallah! Bir kimse çocuğuna Kur’an-ı Kerim öğretse ya da öğrettirse, onun sevabı nedir?

Rasulallah (s.a.v):
“-On bin kere Hacca gitmiş
-On bin kere gazâ etmiş
-On bin kere aç müslüman doyurmuş,
-On bin kere çıplak giydirmiş
-On bin kere köle azad etmiş gibi sevap kazanır ve Kur’an-ı Kerim’in her harfine karşılık on bin günahı affedilir.”

Aişe validemiz diyor ki; Rasulallah, Cenab-ı Hak’tan bu ihsanları işitince şöyle buyurdular: “Vah! Şu ümmetimden olupta evlatlarına, Kur’an’ı, edep ve ahlakı öğretmeyen annelere ve babalara! Veyl olsun ben onlara uzağım, onlar da benden uzaktırlar.”(İrşad)

Peygamber efendimiz (s.a.v) buyuruyor: "Kur’an-ı Kerim okuyan evlatların anneleri ve babaları olup kabir azabına dûçar olsalar, evlatlarının okuduğu Kur’an-ın Kerim hürmetine azapları def edilir.

”Hadîs-i şerîfte şöyle buyrulur:

“Çocuklarınızı üç hususta yetiştirin: Peygamber sevgisi, Ehl-i Beyt sevgisi ve Kur’ân kıraati… Çünkü hamele-i Kur’ân (Kur’ân’ı öğrenen, öğreten ve bu yolda hizmet edenler), hiçbir gölgenin bulunmadığı kıyâmet gününde, peygamberler ve Hak dostları ile birlikte Arş’ın gölgesindedirler.” (Münâvî, Feyzü’l-Kadîr, I, 226)
DUYDUM VE İŞİTTİM YA RABBİ DİYEREK
İDRAK İÇİNDE AMEL EDEN KULLARINDAN EYLESİN BİZLERİI love you🤲İLE İNŞALLAH🤲
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics