baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İbrahim Aleyhisselam ve Hz.Muhammed s.a.v.

İbrahim Aleyhisselam ve Hz.Muhammed s.a.v. Empty İbrahim Aleyhisselam ve Hz.Muhammed s.a.v.

Mesaj  Admin Salı Ağus. 09, 2022 8:08 pm

BISMILLAHIRRAHMENIRRAHIM
Hz. İbrahimin Rüyası:

İbrahim aleyhisselam, bir gün rüyasında Cenneti gördü. Uzunlugu yer ile gök arasındaki mesafeden fazlaydı. Meleklere:
-Buralar kime mahsustur..? diye sordu.
-Evlatlarından Muhammed Mustafa ve o'nun ümmeti içindir, diye cevap verdiler.

İbrahim Peygamber, dikkatle bakınca agaçlarda"La ilahe illallah" budaklarında "Muhammedün Resulullah", meyvelerinde "Sübhanellah", "Velhamdülillah" cümlelerinin yazılı oldu unu gördü...

Uyandığında rüyasını milletine nakletti.
-Ümmeti Muhammed kimdir, diye sordular. İbrahim aleyhisselam, düşünceye daldı. O anda Cebrail aleyhisselam göründü ve:
-Ne düşünüyorsun ey Allah'ın dostu, dedi.
-Bir rüya gördüm... gördüklerimi ümmetime anlattım, Muhammed ümmetini ögremek istediler. Benimse bu hususta bilgim yok. Onun için düşünüyorum.
Cebrail Aleyhisselam:
-Ben de fazla bir şey bilmiyorum, diyerek Cenab-ı Hakka arz etti:

Yüce Allah şöyle buyurdu:
-Muhammed, benim ahir zaman Peygamberimdir. Makbul kullarıma Peygamber olarak göndercegim. O peygamberi bütün yaratılmışların arasından seçtim. Kendisini ve ümmetini yerden ve gökten yüzyirmi dört bin yıl evvel yarattım. Kıyamet günü O'nun yolundakilerin yüzü bütün insanların yüzünden daha ak, aydınlık ve abdest suyu de en vücut parçaları pırıl pırıl olacaktır.
Ne büyük bir şeref Muhammed (Salallahu Aleyhi Vesellem )`in Ümmeti olmak..

Esselatu vesselamu aleyke ya RasulAllah!
Salât ve selâm Sen’in üzerine olsun, Ey Allah’ın Rasûlü!ALLAHUMME SALLI ALASEYYIDINE MUHAMMED
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics