baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Peygamber efendimizi Rüyada Görmek

Peygamber efendimizi Rüyada Görmek Empty Peygamber efendimizi rüyada görmek için

Mesaj  Admin Paz Ocak 01, 2023 6:23 am

Peygamber efendimizi rüyada görmek için

Peygamber efendimizi rüyada hakiki şekliyle görebilmek için düzgün itikada sahip olmak, ibadetleri yapıp haramlardan kaçmak ve çok salevat-ı şerife getirmek lazımdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, öteki Cumaya varmadan beni rüyada görür.) [Şir'a]

Hazret-i Ömer, (Bir mümin, Abher namazını kılıp da Resulullahı rüyasında görmezse, ben Ömer değilim. Yemin ederim ki, Allahü teâlâ, bu namazı kılanın işini görür, dilediğini verir, günahı ne kadar çok olsa da, hepsini affeder, ölürken susamaz, kabrine çiçekler döşenir. Kabrinden kalkarken de, başına keramet tacı konur) buyurdu. Hazret-i Ali de, (Resulullahı görmek istediğim zaman, Abher namazını kılarım) buyurdu.

Abher namazı, 4 rekatlık nafile bir namazdır. İkinci rekatta, oturulunca Ettehiyyatüden sonra salli barik okunur. Her rekatta bir Fatiha, on defa Kadir suresi okunur. Sonra rükudan önce, 15 defa Sübhânallahi velhamdülillâhi velâ ilâhe illallahü vallâhü ekber tesbihi okunur, sonra rükuya varılır, rükuda 3 defa Sübhane rabbiyel azim dendikten sonra 3 defa yukarıdaki tesbih okunur. Sonra doğrulup, kavmede, yani ayakta iken aynı tesbih 3 defa daha okunur. Secdeye varılır, 3 Sübhane Rabbiyel a'ladan sonra, aynı tesbih 5 defa okunur. Daha sonra ikinci secdeye gidilir. İki secde arasında tesbih okunmaz.

Diğer 3 rekat da böyle tamamlanır. Selamdan sonra konuşmadan Kadir suresi on defa okunur. Sonra aynı tesbih 33 defa okunup Cezallahü Muhammeden anna ma hüve ehlühü denir.

Resulullah efendimizi rüyada gören müslüman, ölene kadar o hâlini muhafaza ederse Cennetliktir.
Alıntı Beşir mübeşşir
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

Peygamber efendimizi Rüyada Görmek Empty Geri: Peygamber efendimizi Rüyada Görmek

Mesaj  Admin Paz Ocak 01, 2023 5:27 am

Cuma günü namazdan önce yüz defa “Ya Allah, Ya Hu” diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir.

Cuma günü herhangi bir saatte: Lâ ilahe illâ ente yâ Hannânü ya Mennânü yâ bedî’as semâvâti vel arzı yâ zel Celâli vel İkrâm diye dua edilirse, sahibine muhakkak icabet olunur.

Cuma ezanı vakti 1062 kere Yâ Bâis ismi şerifini zikreden bekârın kısmeti açılır

Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Rahman” diyenler unutkanlıktan ve gafletten kurtuldukları gibi kalpleri de nurlanır.

Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Gaffar” ism-i şerifini okuyanlar affa mağfirete mazhar olurlar

Kim Cuma gecesi, Fatiha ile 15 kere İzâ Zülzile suresini okuyarak iki rekat namaz kılarsa, Allah onu kabir azabından, kıyametin dehşetli anlarından korur.

Cuma günü sela ile ezan arasında cuma suresinin 9 – 10- 11. ayetleri 3 kere okunursa o hafta içinde eline helal para geçer

Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur.

Cuma gecesi 1000 defa “Yâ Muhsî” ism-i şerifini okuyanın kıyamet gününde hesabı kolay olur.

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Kim şu kelimeleri Cuma gecesi yedi kere okur da o gece vefat ederse,cennete girer, Cuma günü ölürse, yine cennete girer. (Bir rivayete göre ‘ “şehit olarak ölür” buyrulmuştur. Bu duaya Seyyidü’l-Îstiğfar duası denilir ki, o) dua(da) şudur: Allahümme ente Rabbi lâ ilahe illâ ente. Halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve va ‘dike mesteta ‘tü. Ebûü leke bini ‘metike ve ebûü leke bizenbî fağfır li feinnehü lâ yağfırüzzünübe illa ente. E’ûzü bike min şerri mâ sana ‘tü.”Ey Allah’ım! Benim Rabbim sensin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Beni Sen yarattın. Ben, Senin kulunum. Ben gücümün yettiği kadar Senin ahdin ve vaadin üzere sabitim.Ben, Senin ıhsan ettiğin nimetlerini itiraf ediyor, günahlarımı da kabul ediyorum. Öyleyse Beni mağfiret eyle. Şu muhakkak ki, günahları Senden başkası bağışlayamaz. Ben yaptığım şeylerin şerrinden Sana sığmıyorum. ”
Cuma günü 1000 defa “Yâ Vâlî” ism-i şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olur, işleri kolaylaşır.

10 hafta süreyle Cuma günleri onar defa “Yâ Ganiyy, Yâ Muğni” ism-i şeriflerini okuyan zengin olur.

Cuma geceleri 100 defa “Yâ Dârr” ism-i şerifini okumaya devam eden Cenabı Hakka yakın olur ve zarar verici şeylerden emin olur.

Cuma günü sabah namazından önce, üç kere “Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyelkayyûme ve etûbü ileyh” okuyanın, kendinin, ana ve babasının bütün günahları affolur

Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. Tergib

Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur. Dare Kutni

Cuma günü gusledenin günahları affolur. Taberani

Cuma günü sabah namazından önce, “Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh” okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur. İbni Sünni

Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir. İsfehani

Cuma namazından sonra, yedi defa ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan, kötü işlerden korur. İ.Sünni

Her kim Cumaa namazından sonra oturduğu yerde İhlâs-ı şerif, Felak ve Nas surelerini yedi kere okursa, bir dahaki Cuma ‘ya kadar muhafaza edilir.

Cuma namazından sonra yüz defa “Yâ Gafur” ism-i şerifini okuyanlar af olunur

Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir. Taberani

Her kim Cuma namazını kılıp, imam selam verdiğinde, her kim ayağını hükmeden (namaz halini bozmadan) Fatiha, İhlâs, Felâk ve Nas surelerini yedişer kere okursa, geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır ve kendisine Allahü Teala’ya ve âhiret gününe inananların sayısınca ecir verilir

Cuma Günü ” YA VELİYYÜ YA ALLAH” esmasını 1000 defa zikreden kişi her istediğine kavuşur.

Her kim Cuma namazından sonra sağ eli ile sakalını tutup, sol elini kaldırarak üç kere bu duayı okursa, Allah onu bağışlar, onun dünya ve ahiret işlerini görür.” [Yâ zel Celâli vel İkrâm. Ecirnî minen nâr. Yâ Azîzü yâ Kerîm.Yâ Rahmânü yâ Rahîm. Neccinî minel azâbil elîm. ] “Ey Celal ve İkram sahibi Allah’ım! Beni ateşten kurtar. Ey Aziz, Kerim, Rahman ve Rahim olan Allah’ım! Beni elîm verici azabından kurtar.”

Cuma günü “LA İLAHE İLLALAHÜ’L MELİKÜ’L HAKKU’L- MÜBİN” 200 defa zikreden Kişi Allah’tan ne isterse verilir.

Cuma günü Sabah’.YA-RAKİB esması 312 defa zikrederek istegini Allah’a bildirrisen istegin kabul olur.

Cuma diğer Cumaya kadar ve fazladan üç gün içinde işlenen günahlara kefaret olur. Çünkü iyi bir amel işleyene on kat sevap verilir. Taberani

Resulullah (,Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Her kim Cuma günü ikindiden sonra, 70 kere istiğfar ederse, Allahü Teala onun 70 senelik günahını bağışlar

Ana-babanın kabrini, Cuma günleri ziyaret eden kimsenin günahları affolur, haklarını ödemiş olur.Tirmizi

Cuma namazından sonra, yedi defa ihlas ve muavvizeteyn yani iki Kul euzüyü okuyan kimseyi, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan, kötü işlerden korur. İbni Sünni

Allahümmek fini bi halâlike an harâmike ve ağnini bi fadlike ammen sivake ”Allah’ım, bana helalinden o kadar ver ki,haramına ihtiyacım kalmasın.Ve beni lütfü kereminle Sen’den başkasına muhtaç etme.”Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) söyle buyurdu ”Her kim (yukarıda zikrolunan) duayı Cuma günü 70 kere okursa,iki Cuma geçmeden Allah onun başkasına muhtaç olmaktan müstağni kılar.”

Büyük günah işlenmediği müddetçe, beş vakit namaz ile Cuma namazı, öteki Cumaya kadar aralarda işlenen günahlara kefarettir. Müslim

Cuma günü oruç tutana, on ahiret günü oruç sevabı verilir. Beyheki

Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de Cuma günü ve gecesinde işlenilenden kötüsü yoktur. Ramüz

Cumadan faziletli bayram yoktur ve o günkü iki rekat namaz, Cuma günü dışındaki bin rekattan efdaldır. Deylemi

Cuma, fakirlerin haccıdır ve müminlerin bayramıdır ve gök ehlinin bayramıdır ve Cennette de bayram günüdür. Günlerin en iyisi, en şereflisi Cumadır. Ey Oğul İlmihali

Cuma günü iyiliklerin hazinesidir ve güzel şeylerin menbaıdır.Ey Oğul İlmihali

Cuma günü geldiği için sevinen bir mümine, kıyamete kadar her gün, o kadar sevap verilir ki, adedini Allahü teâlâ bilir. Ey Oğul İlmihali

Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. Tergib

Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, beni rüyada görür. Şir’a

Cuma günü kırk defa salevat getirenin kırk yıllık günahını Allahü teâlâ affeder.

Cuma gecesi iki rekât namaz kılıp her rekâtında bir Fatiha ve yetmiş İhlâs okuyarak selâmdan sonra yetmiş kere istigfar okuyan, Allahü teâlâya yemin ederim ki ümmetimin imanlı olanlardan hepsi büyük günah işleyerek ölse, bu namazı kılan, onlara şefaat eder, Allahü teâlâ da onun şefaati ile Müslümanların hepsini Cennete koyar.

Kim, Cuma günü gusleder, güzel elbiselerini giyer, güzel koku sürünür, mescide gelip cemaatin omuzlarına basmadan oturursa, bir haftalık günahları affolur.

Her kim Cumaya gelip cemaatin omuzlarına basarak ilerlerse Kıyamette o kimseden Cehenneme giden bir köprü yapılır. Halk onun üzerinden geçerler.

Güzel bir abdest alıp Cumaya gelerek sessizce hutbe dinleyenin, bir önceki Cumadan bu Cumaya ve üç gün sonrasına kadar, yani toplam on günlük günahı affolur.

Cuma günü bir defa İhlas-ı şerif okuyan, Kadir gecesini idrak etmiş gibi olur.

Cuma namazına yetişen kimseye bin şehit sevabı verilir.

Cuma günü tırnak kesmek şifaya sebeptir. Ebuş-şeyh

Allahü teâlânın indinde günlerin seyyidi Cuma’dır, Kurban ve Ramazan bayramından da kıymetlidir.Buhari

Resulullah, aldığı yeni elbiseyi Cuma günü giyer, Allah’a hamd eder, iki rekât namaz kılar ve eskisini de birine verirdi. Hatîb

Cuma Gecesi Her Kim 2 Rekat Namaz Eda Edip, Fatiha ve Zilzal Suresini Çokca Okursa Yaradan o kulunu kabir azabından ve kıyamet korkularından uzak tutar,

Her kim cuma günü çokca La ilahе illlahü mеlikül Hakkul Mübin zikrini zikrederse Allahü Teala onu fakirlikten korur, İsteklerini yerine getirir

Cuma Namazından Sonra Her kim nas, felak , ihlas Suresini okursa Allahü Teala Onu Kendi Muhafazası Altına alır,

Ya Meliki Muktedir : Cuma Günü her kim Ya Mеliki Muktеdir kelimesini yüz defa zikrederse huzura kavuşur, bedensel olarak rahatlar

Cuma Namazından hemen sonra her kim aşağıdaki zikri 100 defa tekrarlarsa Allahü Teala onun günahlarını affeder, Sübhanallahi vе bi hamdihi sübhanallahil azim vе bi hamdihi еstağfirullah.

En son Admin tarafından Cuma Ocak 06, 2023 9:08 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Admin
Admin
Admin

Peygamber efendimizi Rüyada Görmek Empty Peygamber efendimizi Rüyada Görmek

Mesaj  Admin Paz Ocak 01, 2023 5:25 am

(Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, öteki Cumaya varmadan beni rüyada görür.) [Şir'a] (inşallah) H.Ş.

İmâm-ı Rabbânî (k.s.) Hazretleri, talebeleriyle yolculuk yaparlarken, istirahat için bir kervansaraya uğradılar. Talebelerine, “Bugün buraya bir bela geleceğini ve herkese sirâyet edeceğini görüyorum. Arkadaşlarımız, birbirlerine söylesinler. Herkes “Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fi’l-ardı velâ fi’s-semâi ve hüve’s-Semîu’l-Alîm” ve “Eûzü bi-kelimâtillâhi’t-tâmmâti küllihâ min şerri mâ halak” dualarını tekrar tekrar okusunlar. Çünkü bu duaları kim okursa, Allâhü Teâlâ’nın inâyeti ile kendisi ve malı korunur.” buyurdular.

Bu sözlerden bir müddet sonra kervansarayda yangın çıktı. İnsanlar, bütün gayretlerine rağmen yangını söndüremediler. Birçoğunun malları yanarak telef oldu. Mürîdlerinden Mevlânâ Abdülmümin Lahorî’nin de malları yandı, kendisi de canını güçlükle kurtarabildi.

İmâm-ı Rabbânî (k.s.) Hazretlerinin huzuruna geldi. İmâm-ı Rabbânî (k.s.) Hazretleri “Kimse size okunması icap eden duaları söylemedi mi?” buyurdular. “Hayır efendim.” dedi. İmâm-ı Rabbânî Hazretleri, haber vermedikleri için talebelerine sitem etti ve “Her ne zaman bu dua okunursa, okuyanın kendisi ve malı kurtulur.” buyurdular. (Silsile-i Sâdât-ı Nakşibendiyye, Fazilet Neşriyat)

‘Süleyman Hilmi Tunahan Efendi (k.s.) hazretleri bu hususta şöyle buyurmuştur:
Cünnetü’l-Esmâ’yı, her birerinin başında Besmele çekmek suretiyle aşağıdaki şekilde 19 defa okuyunuz.

Bismillâhirrahmânirrahîm: “Ferdün Hayyün Kayyûmün Hakemün Adlün Kuddûsün min şerri’n-neffâsâti fi’l-ukadi”.

Bunu okumaya, asgari 7 gün devam eden, Allah’ın izniyle tesirini / faydasını mutlaka görür.

Bu illete yakalanmamak/çarpılmamak için de tavsiyeleri; son iki rek’at sünneti olan vakit namazlarının, bu son sünnetlerinin edasında da, Fatiha´dan sonra zamm-ı sure olarak Felak ve Nâs surelerini okumaktır. Bu vesileyle Cenab-ı Hak, onları okuyan mü’mini, sihir / büyü gibi tehlikelere karşı koruma altına alıyor.

Rabbim (c.c.) bizleri, bu âdi-alçak büyücülerin / havalecilerin her türlü kötülük ve pisliklerinden rahmetiyle hıfz u himale ve vikaye buyursun.
Son bir hatırlatma:

İmkân nisbetinde abdestli bulunmaya gayret et. Felak - Nâs surelerini ve “Eûzü bi-kelimâtillâhittâmâti külliha min şerri mâ halak” sığınma duasını okumayı ihmâl etme. Allah’ın (c.c.) izniyle şifâ bulup bu illetten kurtulacağından da emin ol. Zerre miktarı da olsa kalbinde şüphe kalmasın, olmasın, bulunmasın!
“İSTİĞFAR ı Şerif !!!!!!!!!!
“Kavlen, fiilen, amelen, havâtıran (içimizden geçen kötü düşüncelerden) estağfirullâhe’l-azıym ve etûbü ileyk min cemîi mâ kerihallâh”
istiğfarını dilimizden ve gönlümüzden eksik etmemek lazım.
قولا فعلا عملا خواطرا استغفرالله العظيم وأتوب اليك من جميع ما كره الله
Meali: “Söz, fiil, amel ve havâtırda (kalbimize gelen düşüncelerde), Allah katında kerih olan şeylerin cemîinden (tamamından yine) Allahu Teâla’ya tevbe ve istiğfar ederim.” demektir.
“Yâ şâfiye’l-emrâz… Ve’şfi merzânâ.” Âmin…
Süleyman Hilmi Tunahan Efendi (k.s.) hazretleri bu hususta şöyle buyurmuştur:
Cünnetü’l-Esmâ’yı, her birerinin başında Besmele çekmek suretiyle aşağıdaki şekilde 19 defa okuyunuz.

Bismillâhirrahmânirrahîm: “Ferdün Hayyün Kayyûmün Hakemün Adlün Kuddûsün min şerri’n-neffâsâti fi’l-ukadi”.

Bunu okumaya, asgari 7 gün devam eden, Allah’ın izniyle tesirini / faydasını mutlaka görür.
(Sabah namazından sonra 11 İhlas okuyana, Cennette bir köşk verilir.) [Harâitî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Sabah namazından sonra on defa, "La ilahe illallahü vahdehü la-şerikeleh lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyi ve yümit ve hüve ala külli şeyin kadir" okuyan, akşama kadar her çeşit zarardan korunur, hiçbir günah ona zarar vermez.) [Nesâî]
("Günah zarar vermez" demek, günah işlemez veya işlediği günaha tevbe eder, o günah ona zarar vermemiş olur demektir.)
🌿💕🌿🌹🌿💕
([Yukarıdaki tesbihi] Akşam namazından sonra okuyan, sabaha kadar şeytandan korunur. On sevaba kavuşur, on günahı affolur ve on köle azat etmiş gibi sevap verilir.) [Tirmizî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Sabah akşam 7 defa, “Hasbiyallahü lâ ilahe illâ hü, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm” okuyanın, dünya ve âhiret işine Allahü teâlâ kâfi gelir.) [Beyhekî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Bir kimse, sabah akşam yüz defa “Sübhânallahi ve bihamdihi” derse, o gün ve o gece, hiç kimse onun kadar sevab kazanamaz.) [Deylemi]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Evden çıkarken “Bismillahi, tevekkeltü alellah, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh” diyen, tehlikelerden korunur ve şeytan ondan uzaklaşır.) [Tirmizî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Her gün yüz defa salevat getiren, münafıklıktan ve Cehennem ateşinden uzaklaşır ve Kıyamette şehitlerle beraber olur.) [Taberânî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Gece Âmenerrasulü’yü okuyana, o her şey için yeterlidir. Bu iki âyeti yatsıdan sonra okuyana, geceyi ibadetle geçirmiş sevabı verilir.) [Şir’a]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Geceleyin Yasin-i şerif okuyan, affedilmiş olarak sabaha çıkar.) [Buhârî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Her gece Yasin-i şerif okumaya devam eden şehit olarak ölür.) [Taberânî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Cuma gecesi Yasin sûresini okuyanın günahları affedilir.) [İsfehânî]
🌿💕🌿💕🌿💕
Her gece yatarken yüz defa, (Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber) okuyan kimse, kendini hesaba çekerek günahlarını affettirmiş olur.
🌿💕🌿💕🌿💕
(Sabah akşam İhlas ve Muavvizeteyn’i üçer defa oku! Bütün bela, âfet, sıkıntı ve istenmeyen kötü şeyleri giderir.) [Tirmizî]
🌿💕🌿💕🌿💕🌿
(Eve girerken İhlâs sûresini okuyan, yoksulluk görmez.) [T. Kurtubî]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Evden çıkarken Âyet-el kürsi okuyana melekler, eve gelene kadar dua eder.)
🌿💕🌿💕🌿💕
(Lâ havle velâ kuvvete illâ billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdan kurtulmaktır.) [Ebu Nuaym]
[İmam-ı Rabbânî hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” okurdu. Okumaya başlarken ve okuyunca yüzer defa salevat getirirdi. (Tefsir-i Mazherî)]
🌿💕🌿💕🌿💕
(Sıkıntılı veya borçlu olan kimse, bin kere “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm” derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.) [Şir’a] (Bunu her gün yüz defa okuyan da fakirliğe düşmez. Elindeki nimetlere şükür etmiş olur ve de o nimetler devam eder.)
🌿💕🌿💕🌿💕
(İstigfara devam eden kimse, her sıkıntıdan kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır.) [İbni Mâce] (İstigfar olarak (Estagfirullah el-azim ellezi lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyum ve etubü ileyh) okumalıdır.)
🌿💕🌿💕🌿💕
Sabah akşam okunması gereken istigfar:
Çok şumûllü bir istiğfâr:

"Kavlen, fiilen, amelen, havâtıran estağfirullâhe'l-azıym ve etûbü ileyk min cemîi mâ keriha'llâh"...

Ebû Derdâ(r.a) Duası
Anlatılır ki,vaktiyle Medine’de büyük bir yangın çıkar.Ebû Derdâ(r.a) da,o esnada tarlada çalışmaktadır.Bir grup insan yanına yaklaşarak:”Medine’de sizin mahallede yangın çıktı.Senin evin de yanmak üzere.Malın mülkün heba olmadan yetiş!”dediler.O ise çalışmasına devam ederek dedi ki:”İnşâallah hiçbir şey olmaz.”Onun gayet emin bu tavrı karşısında,orada bulunanlar hayli şaşırıp sebebini sordular.Ebû Derdâ Hazretleri;Allah Rasûlü bana bir dua edip dedi ki:”Kim bu duayı okursa malı mülkü Allah’ın hıfzı emanı altında olur.”Ben de bu duayı okudum,diye cevap verdi.

İşlerini bitirdikten sonra yanındakilerle beraber Medine’ye döndüler.Gördüler ki,o mahalledeki bütün evler yandığı halde Ebû Derdâ’nın evine hiçbir şey olmamış.

İşte bu duayı okuyanın malı mülkü,gece gündüz Allah’ın inayetiyle hıfzu eman altında olur:

Bismillâhirrahmânirrahîm,Allâhümme ente Rabbi lâ ilâhe illâ ente aleyke tevekkeltü ve ente Rabbül-Arşil-Azîm ,lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-Aliyyil-Azîm. MâşâAllâhü kâne ve ma lem yeşe’ e(AYIN)'lemü ennAllahe ala külli şey'in gadir,ve ennellâhe kad ehâta bi-külli şey’in ilmen,veehsaa külle şey'in adeden Allâhümme innî eûzü bike min şerri nefsî ve min şerri külli dâbbetin ente âhizün bi-nâsıyetihâ inne Rabbî sırâtın müstekîm.
Çocukların hidayeti ve manevi sahada ileriye gitmeleri için farz namazından sonra:1 salavat-ı şerife okuyup 14 defa" Ya Vehhab" okunur.
Namazda Kadir sure-i celilesini okumak bin ayet okumak gibidir.Ayt'ül Kürsi de böyledir.
SALAT-Ü MÜNCİYE
اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ صَلاَةً تُنْجِينَا بِهَا مِنْ جَمِيعِ اْلاَحْوَالِ وَاْلآفَاتِ وَتَقْضِى لَنَا بِهَا جَمِيعَ الْحَاجَاتِ وَتُطَهِّرُنَا بِهَا مِنْ جَمِيعِ السَّيِّئَاتِ وَتَرْفَعُنَا بِهَا عِنْدَكَ اَعْلَى الدَّرَجَاتِ وَتُبَلِّغُنَا بِهَا اَقْصَى الْغَايَاتِ مِنْ جَمِيعِ الْخَيْرَاتِ فِى الْحَيَاتِ وَبَعْدَ الْمَمَاتِ اِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ

Salat-ı Münciye Duası (Salaten Tüncina) Türkçe Okunuşu:

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât .İnneke ala külli şey'in gadir."
Güzelce abdest aldıktan sonra:
"Eşhedü en la ilahe illallahü vahdehü la şerikeleh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resulühü"
diyene cennetin sekiz kapısı açılır, istediğinden içeri girer.
Kaynak/Râvi: Nesai
YUSUF SÜRESİ 21. İNCİ AYETİ KERİM;
Mühim bir işi olan; “Vallahü gâlibün ala emrihi” ayeti kerimesi 1461 defa okunur.Her 100’üncüde “Vallahi inneke legâlibün ala emrihi” şeklinde okunur.

“Ve Allah, emrinde gâlip olandır. Ve lâkin insanların çoğu bilmezler.”

Çok tesirlidir.Haklı olduğun davalarda hakkını alacağın zaman okursan neticesini görürsün bi iznillah…
SALAT-Ü MÜNCİYE FAZİLETİ
Maneviyat büyüklerinden Ebu Musa, fırtınalı bir havada gemide imiş. Müthiş bir fırtına gemiyi batırmaya ramak kaldığı sırada Peygamber Efendimize iltica etmiş:

Ya Resulallah, gemimiz batacak, içindeki bunca masumlar suya gark olup ölecekler. Lütfen bize bir kurtuluş çaresi göster!..

O sırada kulağına şöyle bir hitap vaki olmuş: Ey Ebu Musa! Tüncina duasını okuyun! Yani, kurtaran duayı okuyun, kurtaran duayı...

Demiş ki: Ya Resulallah, bu Tüncina duası hangisidir, biz bilmiyoruz?

Efendimiz (asm) bugün namazlardan sonra okumakta olduğunuz (Salaten Tüncina)'yı okumuş, bunu okuyun, diye tenbih buyurmuş.

Gemideki yolcular hep birlikte bunu Ebu Musa'dan öğrenip okumuşlar, fırtına dinmiş, sağ salim karaya ayak basmışlar.
SALÂT-I FETHİYE

اَللَّهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ الْفَاتِحِ لِمَا اُغْلِقَ وَالْخَاتِمِ لِمَا سَبَقَ نَاصِرِ الْحَقِّ بِالْحَقِّ وَالْهَادِى اِلَى صِرَاطِكَ الْمُسْتَقِيمِ وَعَلَى آلِهِ حَقَّ قَدْرِهِ وَمِقْدَارِهِ الْعَظِيمِ
Okunuşu:

“Allâhümme salli ve sellim ve bârik ‘alâ seyyidinâ Muhammedini’l-fâtihı limâ uğlika ve’l-hâtimi limâ sebeka nâsırı’l-hakkı bi’l-hakkı ve’l-hâdî ilâ sırâtike’l müstakîm ve ‘alâ âlihî hakka kadrihî ve mikdârihi’l ‘azîm.”

Mânâsı:

“Allâh’ım; kilitlenmişlerin açıcısı, öncekilerin sonuncusu, Hakka hak ile yardımcı, doğru yoluna hidâyet eden Efendimiz Muhammed’e ve onun ehl-i beytine onun kadrince ve azîm mikdarınca.”

Kulağınız çınladığı zaman okuyacağınız dua:

ذَكَرَ اللهُ بِخَيْرٍ مَنْ ذَكَرَنيِ بِخَيْرٍ
Türkçesi şöyle okunuyor:

“Zekerallahü men zekerani bi hayrin’”

Anlamı:

“Beni iyilikle hatılayanı Allah da hatırlasın ve unutmasın.”
Nir şey içerken:Bismillahi şafi hu Allah okunur.
Yemek yaparken İhlas suresi, Kevser suresi ve Ettehiyyatü okunur. İhlas suresini okumak: Yiyenlerin hidayeti ve İhlaslarına vesile olur. Kevser suresi: Yemeğin Lezzetli olmasını sağlar. Ettehiyyatü okumak: Yemeğin bereketli olmasına vesile olur.

"Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm)"
duasını üç kere okuyan her türlü kazadan beladan ve nazar değmesinden emin olur.
Bir yerin ağrıdığı zaman elini koy:"Bismillahi euzü biizzetillahi ve kudretihi min şerri ma ecidü min vecai haza."oku.
Ya da 7 defa mesh et:"Euzü biizzetillahi ve kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru."okunur.
3- Hud suresinin 41. âyet-i kerimesini okumalı:"
"Bismillahi mecraha ve mürsaha inne rabbi le gafururrahim"
Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
(Gemiye binince, Besmeleyle, Hud suresinin 41. âyetini okuyan, boğulmaktan emin olur.) [Taberani]

Bir kimse hergün 7 kere Tevbe suresinin son iki ayetini okumayı vird edinirse,ölüm o kimsenin yolunu kesemez. Bu tertibe devam ettiği sürece hayatı da devam eder: BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM:

128- Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).
129- Fe in tevellev fe kul hasbîyallâh(hasbîyallâhu), lâ ilâhe illâ hûv(hûve), aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîm).

MANASI
128- Andolsun ki; size, sizin içinizden azîz bir Resûl geldi. Sizin üzüldüğünüz şey, O'na ağır gelir (O'nu üzer). Size çok düşkün, mü'minlere şefkatli ve merhametlidir.
129- Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O'ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah'a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.

Güzelce abdest aldıktan sonra:
"Eşhedü en la ilahe illallahü vahdehü la şerikeleh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resulühü"
diyene cennetin sekiz kapısı açılır, istediğinden içeri girer.
Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ulûl ilmi kâimen bilkıst, lâ ilâhe illâ hüvel azîzül hakim:

AL-İ İMRAN SURESİ 18. AYETİ (ŞEHİDALLÂHU)

Eûzü billahi mine’ş-şeytâni’r-racim. Bismillahirrahmânirrahîm.
Okunuşu: “Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ulûl ilmi kâimen bilkıst, lâ ilâhe illâ hüvel azîzül hakîm.”
Anlamı: Allah, hak ve adaleti ayakta tutarak, kendinden başka tanrı olmadığını bildirdi; melekler ve ilim sahipleri de bunu ikrar ettiler. (Evet) O’ndan başka tanrı yoktur; O mutlak güç ve hikmet sahibidir.

Şehidallâhu Ayetinden Sonra Okunacak Dua

Şehidallâhu’dan sonra şu duayı okumak çok faziletlidir. Nitekim Gâlibu’l-Kattân (r.a.) şöyle anlatmıştır: Bir kere ticaret için Kûfe’ye geldim. A’meş (r.a.)’ın yakınına konakladım, gece olunca yatma istedim. O ise, geceleyin teheccüd namazına kalktı, kılarken Şehidallâhu ayet-i kerimesini okudu, sonra:
“Ve ene eşhedü bimâ şehidallâhu bihi ve estevdiullâhe hâzihişşehadete ve hiye indellâhi vedîatün inneddîne indellâhil İslâm.”
(“Allahu Teâlanın şahitlik ettiğine ben de şehadet ederim ve bu şehadeti Allahu Tealaya emanet ederim ve bu Allah indinde bir emanettir. Şüphesiz ki, Allah indinde (makbul) din İslam’dır.”) dedi ve bunları tekrar tekrar okudu… (Taberani, el-Mu’cemu’l-Kebir, n1:10453, 10/193; Heysemi, Mecma’u’z-zevâid, no:108890, 7/46)
(Kaynak: Ahmet Mahmut Ünlü, Duâlarım, 1/248)

En son Admin tarafından Cuma Ocak 06, 2023 9:12 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Admin
Admin
Admin

- Similar topics