baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruhul Beyan Tefsiri

Ruhul Beyan Tefsiri  Empty Ruhul Beyan Tefsiri

Mesaj  Admin Ptsi Şub. 13, 2023 4:15 pm

RUHUL BEYAN TEFSİRİ....

MEHDİ NE ZAMAN GELECEK..???

300 sene önce yazılmıştır. Bu kıymetli eserin yazarı Şeyh İsmail Hakkı Bursevi Hazretleridir. Büyük keşif ve kerametler sahibi bir velidir. 1650-1725 yılları arasında yaşamış Bursa'da vefat etmiştir. Her biri ortalama 200 sahife olan 106 kıymetli eserin yazarı büyük bir alimdir. İsmail Hakkı Hazretleri bu tefsiri yazmasının sebebini şöyle anlatıyor: "Manevi babam Muhyiddin-i Arabi Hazretlerinin yardım ve delaleti ile bir gün rüyamda Rasülüllah Efendimiz bana ikramda bulundular. Arkamı sığayıp tatlı bir ifade ile Ümmetim için bir tefsir yaz " diye emir buyurdular. Bunun üzerine Allahü Teala'dan Ve Rasülüllah Efendimizin ruhaniyetinden yardım isteyerek bu tefsiri yazdım. İsmail Hakkı Bursevi Hazretleri bu kıymetli tefsirini Bursa Ulu cami kürsüsünden Cemaate anlatarak 23 senede tamamlamıştır...-
MEHDİ (a.s.) hakkında buyururlar ki :
Mehdi a.s. osmanlı devletine muttasıl olarak gelecektir. ¨ Yani devleti osmaniye tarih sahnesinden çekilmeden, yıkılmadan o mübarek zat hayatta olacak ve osmanlı devletinin tarih sahnesinden çekilmesiyle, yıkıldıktan sonra onun devri, ihya ve tecdid vazifesi başlayacak binaen aleyh Mehdi a.s zuhuru osmanlı devletine muttasıl olacaktır diye geçer...
Ârif olanlar anladı,kendini âlim sananları bilemem!
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics