baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AMENER RASÜLÜ(BAKARA SURESİ)AMENERRASULÜ'NÜN FAZİLETİ HAKKINDAKİ HADİSİ ŞERİFLER

AMENER RASÜLÜ(BAKARA SURESİ)AMENERRASULÜ'NÜN FAZİLETİ HAKKINDAKİ HADİSİ ŞERİFLER Empty AMENER RASÜLÜ(BAKARA SURESİ)AMENERRASULÜ'NÜN FAZİLETİ HAKKINDAKİ HADİSİ ŞERİFLER

Mesaj  Admin Salı Nis. 14, 2009 3:36 pm

AMENER RASÜLÜ
Bismillahirrahmanirrahim
Bakara Suresinin 285.286. ayetleridir
Amene'rrasülü bima ünzile ileyhi min Rabbihi velmüminun. Küllün amene billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulihi, la müferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalü semi'na ve eda'na ğufraneke Rabbena ve ileykel masir. La yükellifüllahü nefsen illa vüs'a ha leha ma kesebet ve aleyha mektesebet Rabbena la tuahızna innesina ev ahda'na. Rabbena vela tahmil aleyna isran kema hameltehü alellezine min kablina Rabbena ve la tuhammilna ma la da katelena bih. Va'fü anna vağfirlena verhamna ente mevlana fensurna alel kavmil kafirin.

Meali ; Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler) Her biri Allah'a, meleklerine, kitaplarına peygamberlerine iman ettiler. ''Allah'ın peygamberlerinden hiç biri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır!'' dediler. Allah her şahsı ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar. Herkesin kazandığı (hayır) kendine, yapacağı (şer) de kendinedir. Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme, Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı! Sen bizim mevlamızsın. Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et!

Bu ayeti kerimeler hakkında Resulü Ekrem buyurdu:

"Allah Teala cennet hazinelerinden olan iki ayeti (ayetel kürsiamenerrasulü) bana indirdi.Allah mahlukatı yaratmazdan iki bin sene evvel o iki ayeti kudret eli ile yazdı. Kim gece yatsı namazından sonra o iki ayeti okursa gece ibadetinden ona kafi gelir."

Resulü Ekrem yine bu iki ayetin faziletine dair buyurdu:

"Kim Sure-i Bakara'nın son iki ayetini geceleyin okursa onlar ona gece namazı kılmak yerine kifayet eder."

"Cenab-ı Ecelli Ala Sure-i Bakara'yı iki ayetle bitirdi ve bunları bana arşın altındaki bir hazineden verdi. Bunları öğreniniz kadınlarınızaoğullarınıza öğretiniz çünkü bunlar hem salattır hem Kur'an'dır."

"Sure-i Bakara'nın sonundaki ayetler bana arşın altındaki hazineden verildi. Onlar benden evvel hiç bir nebiye verilmemiştir."

"Bir insan bu ayetleri geceleyin okursa bir muradına kifayet eder. O gece o eve şeytan giremez."

Bu ayet-i kerimelerin okunmasına gerek gece gerek gündüz olsun devam edilmelidir.Bu ayetler hakkında Cenab-ı Peygamber Efendimizin çok müjdeleri vardır.

http://bizimhayat.blogspot.com/
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics