baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HANGİSİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI OLMALIYDI YORUM YAZIN

HANGİSİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI OLMALIYDI YORUM YAZIN Empty HANGİSİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI OLMALIYDI YORUM YAZIN

Mesaj  Admin C.tesi Mayıs 02, 2009 8:34 am

Nimet Çubukçu
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara

Nimet ÇubukçuNimet Çubukçu, 59. ve 60. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapmakta olan ve kabinenin tek kadın üyesi olan Türk siyasetçidir. ?

1965 yılında Karaman - Ayrancı'da doğdu. 1988 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1990 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaya başladı. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu'nda ve Çocuk Mahkemeleri'nde görev yaptı.

AKP kurucu üyesi olan Çubukçu, 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili seçildi, 2 Haziran 2005'te Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine atandı.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde yeniden İstanbul milletvekili seçildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. hükümetinde Devlet Bakanlığına getirilen Çubukçu, evli ve 1 çocuk annesidir.

1 Mayıs 2009 tarihinde Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığın'dan Milli Eğitim Bakanlığı'na atandı.

Mehmet Sağlam
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Mehmet Sağlam, (d. 15 Mart 1938, Göksun, Kahramanmaraş, Türkiye), Türk siyasetçi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını "kamu yönetimi" alanında ABD'de New York Üniversitesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi'nde doçent ve profesör olarak, öğretim üyeliği görevinde bulundu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Dekanı, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Başkanı, YÖK Başkanı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 20., 21.ve 23. Dönem Kahramanmaraş Milletvekilliği yapmıştır. 20. Dönem'de TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanlığı yaptı. 54. Hükümet'te Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem'de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Dönem Milletvekili
MEHMET SAĞLAM KAHRAMANMARAŞ
Mehmet Sağlam, 15 Mart 1938'de Kahramanmaraş Göksun'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Habibe'dir. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını "kamu yönetimi" alanında ABD'de New York Üniversitesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi'nde doçent ve profesör olarak, öğretim üyeliği görevinde bulundu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Dekanı, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Başkanı, YÖK Başkanı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 6'sı kitap olmak üzere, çok sayıda Türkçe ve İngilizce makalesi akademik dergilerde yayınlandı. 20, 21. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili. 20. Dönem'de TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanlığı yaptı. 54. Hükümet'te Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem'de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce, iyi düzeyde Fransızca bilen Sağlam, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics