baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PROJE VE PERFORMANS TASLAĞI

PROJE VE PERFORMANS TASLAĞI Empty PROJE VE PERFORMANS TASLAĞI

Mesaj  Admin Cuma Haz. 12, 2009 11:18 pm

OKUL MÜDÜRLÜKLERİNCE YAPILACAK ÇALIŞMALAR

1. Meslekî çalışmalar kapsamında öğretmenlerden aşağıda belirtilen görevleri yapmaları
istenecektir.
- Branş öğretmenleri her bir sınıf için birer performans görevi ve proje taslağı hazırlayacaktır.
- Sınıf öğretmenleri okuttukları sınıftan bir ders için performans görevi ve proje taslağı hazırlayacaktır.
- Bakanlığımıza gönderilmek üzere, Beden Eğitimi, Müzik, Görsel Sanatlar ile Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri her bir sınıf için (EK-2)’de belirtilen öğretim yöntem ve teknikleri kapsamında bir sunum hazırlayacaktır.
- İngilizce öğretmenleri her bir sınıf için birer performans görevi ve proje hazırlamanın yanında DynEd İngilizce dil eğitim sistemini de değerlendirecektir.
2. Zümre öğretmenleri eğitim bölgesi sürme öğretmenler kurulu toplantılarına katılarak 2008-2009 eğitim- öğretim yılının değerlendirmesini yapacaklardır.
3. Eğitim bölgesi/okul bazlı meslekî çalışmalara ilişkin planlamalar 12 Haziran 2009 tarihine kadar tamamlanacaktır.

(EK- 2)
MESLEKÎ ÇALIŞMALARIN PLANLANMASINDA YER ALMASI GEREKEN
KONU BAŞLIKLARI

- Ölçme ve Değerlendirme
- Ölçme ve değerlendirme yöntem ve teknikleri
- Projeler
- Performans görevleri

- Öğretim Yöntem ve Teknikleri
- Tartışma yöntemi
- Rol oynama ve yaratıcı drama
- Probleme dayalı öğrenme
- Proje tabanlı öğrenme
- İşbirliğine dayalı öğrenme
- Kavram haritası tekniği
- Zihin haritası tekniği
- Analoji yöntemi
- Örnek olay yöntemi
- Beyin fırtınası tekniği
- Altı uygulama ayakkabısı-altı düşünme şapkası tekniği,

window.google_render_ad();
PROJE VE PERFORMANS TASLAĞI Yazdir Sayfayı Yazdır PROJE VE PERFORMANS TASLAĞI Msword Word'e
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics