baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TASLAK EĞİTİM PROGRAMI ORTAOKUL

TASLAK EĞİTİM PROGRAMI ORTAOKUL Empty TASLAK EĞİTİM PROGRAMI ORTAOKUL

Mesaj  Admin Perş. Ocak 19, 2017 10:07 am

Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programıyla öğrencilerin bilimsel, teknolojik, sosyal ve çevresel konular arasında bağlantılar kurabilmesi için gerekli temel kavramsal bilgi ve becerileri edinmeleri; yaş düzeyine uygun etkinlik ve metinler aracılığıyla bilimsel, teknolojik ve çevresel okuryazarlık becerileri kazanmaları; farklı disiplin alanlarının birbirleriyle ve günlük hayatla ilişkisinin farkına varmaları; temel düzeyde bilimsel sorgulama ve problem çözme becerileri edinmeleri amaçlanmıştır.

İngilizce Dersi Öğretim Programıyla öğrencilerin hedef dili kullanarak dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmeleri; dil-kültür ilişkisinden hareketle farklı kültürlere ve kültürel çeşitliliğe karşı farkındalık geliştirmeleri; hedef dilde kendilerini yazılı ve sözlü olarak ifade etmeleri amaçlanmıştır. Öğrencinin ilgisini çekecek yöntem, teknik ve öğretim materyalleri ile öğrencilerin yeni bir dil öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirmelerinin sağlanması öğretim programının hedefleri arasındadır.

Müzik Dersi Öğretim Programıyla öğrencilerin bir iletişim aracı olarak müziğin terminolojisini ve dilini doğru kullanmaları, müziksel algı ve bilgilenme ile müziksel okuma ve yazma becerisine sahip olmalarının yanı sıra müziğin bireysel, toplumsal, kültürel ve ekonomik işlevlerinin insan hayatındaki yeri ve önemini kavramaları amaçlanmaktadır. Öğrencilerin bireysel ve/veya grup çalışmalarıyla yetenekleri doğrultusunda özgün ürünler ortaya koymalarının teşvik edilmesinin hedeflendiği öğretim programıyla, öğrencilerin müzikle ilgili etkinliklere katılmaya istek duymalarının yanı sıra özgün problem çözme becerileri edinmeleri, bireysel ve işbirlikçi çalışma alışkanlıkları kazanmaları da amaçlanmaktadır.

Sosyal Bilgiler Dersi Öğretim Programı ile öğrencilerin ?ben? ve ?biz? olma süreçlerini yapılandıran birey-toplum-çevre-teknoloji etkileşimini kavramaları; kendi kültürel ögelerini benimsemeleri; yerelden evrensele hareketle evrendeki kültürel çeşitliliğin farkına varmaları ve bu çeşitliliğe saygı duymaları amaçlanmıştır. Öğrencilerin içinde yaşadıkları yerel, ulusal ve küresel toplulukları daha iyi anlamaları, bu topluluklara aktif olarak katılmaları ve katkı sağlamaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri geliştirmeleri; böylelikle bilinçli birer yurttaş olmaları öğretim programının hedefleri arasındadır.

Türkçe Dersi Öğretim Programı?yla öğrencilerin dinlediklerini, izlediklerini ve okuduklarını anlamaları; duygu, düşünce, izlenim ve deneyimlerini yazılı ve sözlü olarak etkili şekilde anlatmaları; dil-kültür ilişkisini kavramaları; Türk dilinin kurallarının farkına vararak Türkçeyi doğru ve etkili şekilde kullanan iletişimciler olmaları amaçlanmıştır.

Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com