baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zeytin Yaprağı ve Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Aşağa gitmek

Zeytin Yaprağı ve Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları Empty Zeytin Yaprağı ve Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Mesaj  Admin Paz Kas. 12, 2017 4:12 am

Zeytin Yaprağı ve Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları
Zeytinin faydaları arasında, ne denli önemli etkilerinin olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Fakat bir zeytin ağacının binlerce yıl ayakta kalmasını sağlayanın da zeytin yaprağı olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Zeytin yaprağının içindeki etkili maddeler, zeytin ağacını her türlü olumsuzluğa karşı koruyan bir etki göstermektedir. Zeytin Yaprağının Faydaları Zeytin yaprağının faydaları arasında ilk olarak kalp ve damar hastalıklarına karşı etkili ..Zeytin Yaprağının Faydaları
Zeytin yaprağının faydaları arasında ilk olarak kalp ve damar hastalıklarına karşı etkili olan özelliğinden söz etmek gerekmektedir. Zeytin yaprağının faydaları arasında yer alan bir diğer etki ise, kolesterolün ve tansiyonun olması gereken seviyelere indirilmesini sağlamasıdır.
Zeytin yaprağının faydaları arasında, virüsleri, mantarları; ve bakterileri öldürme etkisinin bulunduğundan da söz etmek gerekmektedir.
Zeytin yaprağının faydaları arasında, vajinada yer alan mantarların gelişiminin yavaşlamasından; ve bir süre sonra etkisiz hale getirilmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Zeytin yaprağının faydaları arasında yer alan bir diğer etki de, zeytin yaprağının sinirlere karşı iyi gelen özelliğidir.
Zeytin yaprağının faydaları arasında, kan şekerinin düşürüldüğüne dair çalışmalar da yapmılmı; ve bir takım olumlu sonuçlar elde edilmiştir.
Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?
Zeytin yaprağının faydalarından yararlanmak için zeytin yaprağı çayı içilmesi önerilmektedir. Zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır derseniz, zeytin yaprağı çayı için kurutulmuş zeytin yaprakları ince bir şekilde kıyılır; ve bir yemek kaşığı zeytin yaprağının üzerine bir bardak kaynar su dökülerek on dakika, ağzı kapalı bir şekilde demlenir. Bu şekilde hazırlanan zeytin yaprağı çayının günde iki ya da üç sefer içilmesi gerekmektedir.
Zeytin yaprağının faydalarından yararlanmak isteyen bir takım kişiler, zeytin yaprağının zararlarına maruz kalmamak için, zeytin yaprağı tüketiminden uzak durmalıdırlar. Örnek vermek gerekirse: tansiyon düşürücü, şeker düşürücü; ve kan inceltici ilaç kullanımı gerçekleştirenler zeytin yaprağından uzak durmalıdırlar. Bununla birlikte, hamile kadınlar ve bebek emzirenlerin de zeytin yaprağından uzak durmaları gerekmektedir.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz