baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Önemli sağlık Tavsiyeleri

Aşağa gitmek

Önemli sağlık Tavsiyeleri Empty Önemli sağlık Tavsiyeleri

Mesaj  Admin C.tesi Şub. 13, 2021 11:18 am

Bilal Çınar GÖNDERİSİDİR

DOKTOR YÜZÜ GÖRMEK İSTEMEYEN, SENTETİK İLAÇ KULLANMAK İSTEMEYEN DİKKATLE OKUSUN...

1) En etkili ağrı kesici, kan sulandırıcı ve ateş düşürücü limon; en iyi antibiyotik sarımsaktır.

2) İltihaplanma için 2-3 gün açlık orucu.

3) Kortizon, bağırsaklarda kalsiyum emilimini azaltatak kemiklerde kalsiyum kaybına ve kalsiyumun böbreklerle dışarı atılmasına sebep olur. Ayrıca bağışıklık sistemini baskılar.

4) Dikkat! A ve AB kan grupları kansere yatkın.

5) Kekik çayı bağırsak kurtlarını düşürür.

6) Sağlık için pişmiş yemeği azalt.

7) Kan akışkanlığı için haftada 2-3 defa içyağı.

😎 A kan grubu kırmızı eti ve sütü sindiremez.

9) 0 kan grubu buğdayı ve sütü hazmedemez.

10) Ab kan grubunun midesi yağlara karşı hassastır.

11) Zeytinyağı içmek bağırsak kurtlarını düşürür.

12) Limon suyu iltihabı kurutur, kireci söker.

13) Parfümler, ruh hastalıklarına ve kısırlığa sebep olur.

14) Horoz eti meniyi artırır ve aklı güçlendirir.

15) Sinameki kalbi güçlendirir.

16) Fazla kalsiyum ve mineral kıkırdak doku ölümüne ve kireçlenmeye sebep olur.

17) Akşam dokuzdan sonra yemek yiyen, reflü, gastrit ve ülseri varsa bundan kurtulamaz.

18) Safra asitleri hidrojenize yağları tanıyamaz.

19) B ve Ab kan grupları tavuk etini sindiremez.

20) lrsi hastalıklar hariç hemen hemen bütün hastalıklar yanlış beslenme kaynaklıdır.

21) İbni Sina sabah ekmek akşam et yemeyi öneriyor.

22) Yemekten sonra içilen su hazmı zorlaştırır.

23) Yoğurt suyu yaraları temizler ve kapatır.

24) Anason çayı baş ağrısına iyi gelir.

25) Omega 3: Zeytinyağı, ceviz yağı, keten yağı, yağlı balık, köy yumurtası, semizotu ve semizotu tohumu, isirganr ve ısırgan tohumu, doğal soya yağı ve doğal ayçiçeği yağı.

26) Basur için hurma.

27) Kabızlık için sinameki. (Yemeklerden sonra!)

28) Haftada bir oruç tutan hastalık yüzü görmez.

29) Kangren için sülük tedavisi.

30) İshal için sıcak banyo, uyku, açlık, ham üzüm, vişne, limon veya nar suyu. Keçi sütü içmek, semizotu tohumu yutmak.

31) Saat akşam 21'den sonra sadece su ve şekersiz bitki çayı.

32) Tabipler basur ve varise, muskat ve sülükten daha iyi bir ilaç bulamamışlardır.

33) Kansızlık için üzüm pekmezi ve demirdöküm tencere.

34) Deterjan ve kimyasal maddeler, kemik iliği hücrelerinin kendini yenileme özelliğini yani RNA sentezini bozar.

35) Kimyasal ilaçlar, alyuvar hücre duvarlarını eriterek yıkıma uğratır.

36) Kimyasal saç boyaları doĝrudan böbrekleri etkiler.

37) Bisfenol A ve Paraben, erkeklerde testesteronu azaltarak kadınsılaştırır; kadınlarda da erkeksi davranışlara sebep olur.

38) Antiromatizmal ilaçlar gizli kanamaya ve kansızlığa sebep olur.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önemli sağlık Tavsiyeleri Empty Bazı bitkiler ve Faideleri

Mesaj  Admin C.tesi Şub. 13, 2021 11:27 am

Şifalı bitkiler

Cenab-ı Hak, hiçbir otu sebepsiz, lüzumsuz yaratmamıştır. Her meyve, sebze ve bitkinin çeşitli faydaları vardır. Birkaçının faydası şöyle:

Çörek otu, çeşitli hastalıklara şifa verir. Ekmek ile yenilirse sancıları giderir, baş ağrısını dindirir. Karın ağrısına, üşütmeye iyi gelir. Unutkanlığı giderir. Âdet söktürücü ve kanı sulandırıcıdır. Ayrıca, basur rahatsızlığına iyi gelir. Gözü kuvvetlendirir, görme bozukluğunu önler.

İncir, tayyib bir yemiş, latif bir gıdadır. Hazmı kolay, faydası çok bir devadır. Kalbe ferahlık verir, kuluncu, sindirim organı sancılarını giderir. Kabızlığı önler, balgamı eritir, böbrekleri temizler, mesanedeki kumları yok eder. Karaciğer ve dalağın tıkanan deliklerini açar, basuru izale eder, nekrise, romatizmaya faydalıdır. Her sabah aç karnına bir tane yemelidir.

Ayva, kalbdeki sıkıntıyı giderir, mideyi kuvvetlendirir, idrar söker, zafiyeti önler, hazmı kolaylaştırır, bulantıyı keser, fakat dişlere ve bağırsaklara zararlıdır. Hamile iken ayva yiyenin çocuğu güzel olur. Kompostosu çocuk ishaline çok tesirlidir.

Armut, mideyi kuvvetlendirir, hazmı kolaylaştırır, ferahlık verir. Bağırsak parazitine de etkilidir.

Elma, akli bozuklukları ve teneffüs yolları rahatsızlıklarını azaltır, diş çürümesini önler.

Kuru üzüm, sinirleri kuvvetlendirir, safra açar, balgamı söker, yorgunluğu giderir, ağız kokusunu giderir, zihni açar. Fıstıkla beraber yenirse, hafızayı kuvvetlendirir. Ekmekle yemeye devam edilirse hastalanmayı önler.

Kavun, karpuz böbrekleri ve mideyi temizler, baş ağrısını giderir. Solucan düşürür. Gözlere kuvvet verir, iştah açar.

Kereviz, hafızayı kuvvetlendirir, unutkanlığı giderir, idrar söker, karaciğeri temizler, gaz giderir, kan ve süt yapar. Tohumları idrar tutulmasına iyi gelir.

Kabak, dimağı ve aklı kuvvetlendirir.

Nar, mideyi temizler, göğsü yumuşatır, öksürüğe iyi gelir. Çarpıntıya iyidir. Et kısmı ile birlikte sıkılıp içilirse, safra söker, pekliği giderir.

Sirke, safrayı giderir, balgamı keser, şehveti kırar.

Enginar, safra taşını eritir, kanı temizler, damar sertliğine iyi gelir. Dimağa kuvvet verir.Ter kokusunu da giderir.

Bir memlekete gelenin, önce biraz çiğ soğan yemesi sıhhate iyidir. Soğan, mikroplara karşı koyma gücünü arttırır. Soğandan sonra kereviz yenirse, kötü kokusunu giderir.

Turp, idrar söker, hazmı kolaylaştırır, sarılığı giderir, göze kuvvet verir. Rendelenen siyah turp sıkılır, suyu aç iken, birer çay bardağı birkaç gün içilirse, büyük-küçük her taşı eritir.

Havuç, kansızlığa, kabızlığa iyi gelir. Göz ve cilt hastalıklarını önler.

Limon, içinde C vitamini olduğu için, skorbüt ve kanamalarda, soğuğa karşı ve yorgunlukta, romatizmada, ruh hastalıklarında faydalıdır. Greyfurtun faydası daha çoktur.

Sarmısak, sayılamayacak kadar çok faydası olan süper bir bitkidir. Soyulmuş bir avuç sarmısak, akşam bir litre süt ile, pelte haline gelene kadar kaynatılır, nemlenmesi için sabaha kadar bahçede bırakılır. Süt kısmı, aç iken [bir veya birkaç defada] içilirse kansere iyi gelir. Bu işe bir hafta devam edilebilir.

Kudret narı, mide ülserine karşı çok iyi ilaçtır. İkisi doğranıp, şişedeki bir litre zeytin yağına konur. Şişe, güneşte bırakılır. Bir ay sonra, sabahları aç iken, bir çorba kaşığı içip, bir saat hareketsiz sırt üstü yatılır.

Şeftali çekirdeğinin içi, 3-5 tanesi sabahları aç karnına yenirse, basura çok faydalıdır. Bir ay kadar devam etmelidir.

Basur için 50 gr kara helile tozu, sabah açken ve yatarken birer gram yutulur. Hadis-i şerifte (Kara helile, acı ise de her derde devadır) buyuruldu. (Hakim)

Her meyve ve her yiyeceği çok yemek zararlıdır. Yiyip içme bilgisini öğrenmek, ibadet bilgisini öğrenmekten önce gelir. Hadis-i şerifte, (Hastalıkların başı çok yemektir. İlaçların başı perhizdir.) buyuruldu. (S. Ebediyye)
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önemli sağlık Tavsiyeleri Empty Geri: Önemli sağlık Tavsiyeleri

Mesaj  Admin C.tesi Şub. 13, 2021 11:37 am

BÖBREK HASTALIKLARI DETAYLI ANLATIM
Bu paylaşımı yıldızlayın🌟

Karaciğer ve Böbrekler kanı temizleyen Süzen atık ve toksinleri atan filtreleyen çok önemli organlardır. Karaciğer kendini daha çabuk onarır ve fakat böbreklerde Bu süreç daha uzun sürebilir.
Özellikle tansiyon şeker göz hastalıkları cilt hastalıkları romatizmal hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalığın Böbrekler ile alakası vardır.
Böbreklerin Rahatsızlığı her zaman anlaşılmaz. Bunun en güzel yöntemi ayak serçe parmak ve özellikle tırnaklarına bakmaktır. Serçe parmağındaki Tırnak ne kadar sağlıklı ve düzgün ise normal büyüklükte ise böbreklerde o kadar düzgün demektir. Tırnağın küçük olması top gibi olması kalınlaşması Tırnağın rengi ve şeklindeki bozukluklar veya hiç olmaması böbrek hastalıklarına işarettir.
Göz torbalarıda böbrek hastalıklarına işaret olabilir.

Böbrek hastalıklarının bazı belirtileri aşırı terleme avuç içlerinin terlemesi ayaklarda ellerde yanma ayaklarda bacaklarda ağrı ve kramplar Bel ve böbrek ağrıları, omurga ve boyun ağrıları ile başlayıp migren ve Sinüzit ağrılarına benzeyen başta başlayıp burun köklerinde biten ağrılar vs.

Ayrıca böbrek üstü bezlerine de dikkat etmek gerekiyor bunun için Düzenli uyku ibadet ve zikir düzenli beslenme kan grubu ve mizaca göre beslenme gerekir spor yapmak kan dolaşımını düzeltmek özellikle baş bölgesini yağlayıp taramak baş hacamatı ve sülük olmak çörek otu sarı kantaron kullanmak bunların yağlarını da kullanmak gerekir.

Doğal olmayan süt ve süt ürünleri tüketmek yapay proteinler hazır gıdalar katkı maddeleri ısıtılmış Bayat yiyecekler sebzeleri çok pişirmek kan grubuna ve mizaca muhalif beslenmek hazmı zor gıdalar Hazım bitmeden 2. Yemek, karışık Market tuzları kullanmak, tuzu fazla kullanmak ve fazla yemek birbirine zıt gıdaları tüketmek kısacası sünnete aykırı beslenmek ve yemek Böbrekler başta olmak üzere bütün organlara zarar verir.Herkesin bunlara dikkat etmesi gerektiği gibi böbrek hastalarının daha çok dikkat etmesi ve bunlardan perhiz yapması gerekir.

Ayrıca Soğukta ve cereyanda kalmak ayakları ve üreme organlarını üşütmek Başta Böbrekler olmak üzere birçok organlara zarar verir.
Meyve ve sebzeleri mevsiminde bolca tüketmek suyunu içmek böbreklere ve diğer organlara çok iyi gelir. Her insanın Gün içerisinde yeteri kadar canlı su içmesi Böbrek sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca zemzem Suyu içmek tüm organlara iyi gelir.

Böbrekler için Et Süt ve süt ürünlerinden hazır katkılı Bayat ve ısıtılmış yiyeceklerden baharat ve asitli yiyeceklerden içeceklerden haşlanmış yumurta kızartma ve ağır yiyeceklerden işlenmiş Et ve süt ürünlerinden ağır protein içeren yiyecek ve içeceklerden perhiz etmek gerekir.
Tarama hacamatından sonra makattan diş altlarından sülük makat ile testis arasında hacamat ve sülük yapılmasında çok güzel fayda sağlar.
Böbrek sağlığı temizliği ve böbrek kum ve taşları için şifalı uygulamalar;
Misvak, Arpa suyu, peynir altı suyu, Ev yoğurdunun suyu, mevsiminde kiraz ve karpuz bolca tüketmek karpuzun suyunu çekirdekleri ile beraber içmek taş için günde bir karpuzu 2 öğünde tüketmek, çiğ ıspanak suyu, İğde kaynatıp suyunu içmek, Kırkkilit otu, avokado yaprağı çayı, Altınbaşak otu altın otu, kiraz sapı, mısır püskülü, muşmula meyvesi ve çekirdeklerinin kaynatılması, limon maydanoz zeytinyağı karışımı, gileburu suyu veya turşusu, eşkina balığı kristalinin tozu (10 adet eşkina balığının kristali un haline getirilip 10 adet limon suyunun içinde iki üç gün bekletilir daha sonra bire bir olacak şekilde su ile karıştırılıp günde bir çay bardağı içilir ) Karaçalı bitkisi kaynatıp içmek böbreklere iyi gelir ve taş düşürmede çok etkilidir. İzmit’te dümbülek suyu da taş düşürmede çok etkilidir.
7 adet Misvak Kişinin kendi karışı kadar ve parmağı kalılığında 5-7 litre suda yarıya kadar kısık ateşte kaynatılır. Dolapta saklanır 3 gün içinde bitirilir. Böbrek Temizliği, Ağız ve Mide temizliği başta olmak üzere organ temizlikleri ve tüm hastalıklarda kullanılabilir.
Yoğurt suyu ve peyir altı suyu 0 grupları A grupları dikkatli kullanmalı
Karpuz çekirdekleri ile beraber öğünde 5 kilogram yenir. Mümkünse kabuklarının suyu da içilir
Günde en az 10 kilogram tüketilir ( şeker hastaları kullanamaz )
150 gram arpa 1,5 litre suda kısık ateşte birkaç saat kaynatılıp limon ilave edebilirsiniz
Magnezyum sülfat kullanımı ve yarım saat sonra eşit ölçüde limon zeytinyağı ve maydanoz suyu içilir. Akabinde 20 dk. Küvet içinde göğüs altı böbrekleri alacak şekilde Dayanableceği sıcak suyun içinde bekler. Kalp ve solunum yolu hastaları 10 dk geçmeyecek. Aynı zamanda mesane ve safra taşlarını da düşürür
Kanala düşme riski olanlar sabah 10-11 gibi 1 çay kaşığı doğal kekik yağı 1 yemek kaşığı zeytin yağı ile beraber içilir 2-3 saat sonra önceden hazırlanan eşkina balığı kristalinin tozu limon karışımından 1 çay bardağı içilir. Veya 1 bardak limon maydanoz zeytinyağı karışımı içilir.
Zeytinyağı çörek otu yağı kekik yağı ve kabak çekirdeği yağı kullanmak böbrek taşları ve Böbrek kistlerinde çok etkilidir.Böbrek sağlığı çok ama çok önemlidir. Böbreklerin durumu bütün organları etkiler.

Böbrek iltihaplarında;
Hurma çekirdekleri kavrulur öğütülür, kabuğu soyulmamış bir soğanın içi oyularak doldurulur, fırında pişirilir ve her gün bir tane yenir

Halk Tababetinden yaşanmış bir Vakıa;

Eşimde böbrek taşı vardı. Kanalın dar yerine gelmişti ve büyüktü. Dr ameliyat dedi. Biz de ameliyatı en geç ne zamana kadar erteleyebiliriz diye sorduğumuzda 3 hafta erteleyebiliriz,daha fazla ertelersek böbrek zarar görür dedi. Biz de Hatice misge ablanın tavsiyesi ile hemen kekik yağına başladık. 1 çay kaşığı kekik yağını 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp içti 1 hafta günde bir defa, aç karına. Bu arada eşgina balığı taşı kürünü hazırladık. 10 adet taşı 20 tane limonun sıkılmış suyuna kattık,üzerine 1 çay bardağı zeytinyağı ekledik. 10 gün karanlık serin bir yerde beklettik.10 günden sonra karışımı süzdük. Hergün sabah aç karına yarım çay bardağı içti eşim. Taş direkt eridi gitti. Taş atılırken zerre kadar ağrı çekmedi. Çünkü taş erimişti. Sonra tekrar film çektirdi eşim gözleri ile görmek için böbreğin durumunu taştan eser yoktu.
* Bu süreçte daha çok sebze ağırlı olarak beslensin. Böbreğin ve bağışıklık sisteminin işini kolaylaştırmış olur. Taşın yenilememesi için kan grubuna göre beslenmeye özen göstermek , yaşam tarzını düzeltmek lazım
Böbrek ve safra kesesi taşlarını eritmek için:
· Bir kahve fincanı taze öğütülmüş çörekotu + bir kahve fincanı doğal bal karıştırılır. 3 baş sarımsak dövülüp çörekotu-bal karışımıyla yoğrulur. Üçe bölünür ve günde 3 defa 50-100 gr. limon suyu ile birlikte alınır. 7 gün boyunca her gün aynı işlem tekrarlanır.
· Çörekotu bal ile karıştırılıp içilirse, böbrek ve mesanedeki taşları eritir, ağrı-sızıyı giderir, balgamı keser, nefes darlığına karşı iyi gelir.
* Safra kesesi dokularını düzeltmek için:
· Bir çorba kaşığı öğütülmüş çörekotu + bir tatlı kaşığı ince öğütülmüş mürrüsafi + 200 gr. bal iyice karıştırılır, bitene kadar sabah-öğle-akşam birer tatlı kaşığı yutulur. (Aidin Salih)

TUZ KOMPRESSİ
Granül halindeki kaya tuzu tencerede veya fırında iyice ısıtılır.
Tamamen deterjandan arındırılmış Pamuklu bir torbaya konarak üzerine deterjandan arındırılmış birkaç kat ıslak havlu yerleştirilir.
Bel ve sırt üstüne gelecek şekilde yatılır.
Soğudukça havlu katları bir bir kaldırılır.
Tuz soğuyuncaya kadar yatılır.
Haftada bir tekrarlanabilir.
Böbrek hastalıklarına Bel ve eklem ağrılarına iyi gelir. Gerçek Tıp/104
Buna benzer şekilde ayak ve Dizlerde de uygulanabilir.
Idrar yolları enfeksiyonu sistit
Kitaptaki Şifa için yapılacaklar kısmı sırayla yapılmalıdır.
Perhizler yapılır kan grubu ve mizaca göre beslenme düzeltilir. Çiğ besin diyeti ve böbrek temizliği yapılır
Mide rahatsızlığı yoksa önce soğan kürü yapılır daha sonra karnabahar kürü yapılır kekik çayı içilir Kırkkilit otu Civan Perçimi ve defne çayı bunlardan içilebilir. Propolis kullanılır. Limon maydanoz sarımsak kürü kullanılır.

Soğan kürü
1 orta boy soğan kabukları soyulduktan sonra dörde bölünür bir buçuk su bardağında kısık ateşte 5 dakika kaynatılır 10 dakika demlendikten sonra soğanı sıkarak Suyu süzülür ve içilir

Karnıbahar kürü
250 gram karnabahar 750 gram suda kısık ateşte 10-15 dakika kaynatılır 15 dakika demlenir Karnabahar salata olarak tüketilir çıkan karnıbaharın suyu gün içerisinde yudum yudum tüketilir
Tarama Hacamatlari ve sırayla bölgelere sülük uygulanır.

Protein kaçağı
Perhizler yapılır kan grubu ve mizaca göre beslenme düzeltilir. Çiğ besin diyeti yapılır Böbrek temizliği yapılır keten tohumu kullanılır özellikle ilk aşamada mor çiçekli dağ kekiği çok güzel neticeye sebep olur ilk günlerde bile faydası görülür limon sarımsak maydanoz zeytinyağı kürü kullanılır.
Tarama Hacamatlari ve sırayla bölgelere sülük uygulanır.

Prostat
Prostat hastalıklarından ve kanserinden korunmak için çömelerek idrar yapmalıyız. Alafranga Tuvaletler sağlıklı değildir.
Idrardan sonra hem abdestimizin sahih olması hem de sağlığımız için istibra yapmalıyız.
İdrar yaptıktan sonra bir miktar dolaşmak gerekir. İdrar yaptıktan sonra oturmak ve yatmak doğru değildir. Aynı zamanda alacağımız abdestin sıhhat derecesi ve kabulü bakımından çok önemlidir.
Çok önemli ve konuşulmayan bilinmeyen bir konu daha vardır ki; cinsel birleşmeden sonra idrar yapmak ve en az 40 adım olacak şekilde bir miktar dolaşmak gerekir.
İdrardan hemen sonra oturmak ve uzanmak yanlıştır.
Kısaca ve anlayacağımız şekilde anlatmak gerekirse; idrardan sonra Istibra yapılmazsa kalan idrar atıkları ve cinsel birleşmeden sonra idrar yapılmazsa kalan meni atıkları mesane ve prostat ta sıkıntılara yol açarak oradaki dokuların değişmesine ve hastalıklara yol açar.
Prostat için tavsiye edilen Kavrulmamış tuzsuz çiğ kabak çekirdeği kişinin avucuna göre bir avuç tüketmesi bunun yağını Haricen ve dahilen kullanmasıdır.
Ayrıca İbrahim Saraçoğlu Hoca'nın brokoli kürü çok etkilidir.
Birçok prostat hastasının yapmış olduğu hata kavrulmuş tuzlu kabak çekirdeği tüketmesidir.
Ayrıca bunları kullanıp da fayda göremiyorum diyenlerin mutlaka bağırsak florası bozulmuştur Ve bağırsakta emilim çok azdır. Önce bağırsak temizliği yapılır ve bağırsak florasını düzeltmek gerekir.
Bunun için gerçek tıp kitabındaki mide ve bağırsak temizliği yapılarak Probiyotik beslenmek gerekir.
Prostat sorunu olanlar için geleneksel ve alternatif yöntemler;
Her hastalıkta olduğu gibi önce şifayı Allah'tan istemek sağlam bir niyet etmek bolca istiğfar etmek ve sadaka vermek gerekir .
Her hastalıkta olduğu gibi misvak çok önemlidir, prostatta bir kat daha önemlidir. Özellikle alt dişler, diş etleri ile beraber misvaklamak gerekir.
Sonrasında zararları terketmek perhiz yapmak kimyasallardan uzaklaşmak mide bağırsak ve karaciğer temizliği yapmak üç gün açlıklar karaciğer temizliği ve sonrasında böbrek temizliği yapmak gerekir.
Tarama hacamatlarından sonra sırasıyla;
alt diş etleri
Kasıklardan göbeğe, göbek çukuruna kadar
Makat ve makat ile testis arası
Kuyruk sokumu ve Bel bölgesi
Ayak parmakları arası topukların iç ve dış kesimleri ve ayak iç bölgesi
Sonrasında tekrar makat ile testis arası
Her seferinde kişinin kan durumuna göre 11_19 adet sülük takılır. Seans aralıkları kişinin yaş ve kan durumuna göre en az 1 ay olacak şekilde ayarlanır.
Eşit miktarda kırmızı pancar havuç, Soğan suyu ve su karıştırılarak Tüketilir. Çiğ kabak çekirdeği kürü ve brokoli kürü de çok etkilidir yine gerçek tıp kitabındaki diğer uygulamalarda yapılabilir.
Perhizler yapılır kan grubu ve mizaca göre beslenme düzeltilir. Mizaç dengelenir. Bel ve Mesane kasları kuvvetlenir mizacı ısıtılır. Kontrollü sıvı tüketilir özellikle bölge soğuktan muhafaza edilir İbrahim Saraçoğlu hocanın brokoli ve kabak çekirdeği kürü uygulanır Bir de akşamları yatmadan önce 5 adet kuru incir çok çiğneyerek tüketilir
Tarama Hacamatlari ve sırayla bölgelere sülük uygulanır. Özellikle Makat Kök çakra bel ve kuyruk sokumu bölgesi
Önemli not : Bu uygulamalar destekleyici ve tamamlayıcı yöndedir ve mutlaka bir Hekim tarafından yapılmalıdır uygulamalar terkipler ve kürler kişinin yaşını kan durumuna hastalığına ve Şeker tansiyon gibi diğer rahatsızlıkları göz önüne alınarak ve doktorunuza danışarak yapılmalıdır

Kaya tuzu ve magnezyum sülfatla Detoks

Küvet içine doldurduğumuz sıcağa yakın ılık su ile beraber kaynar suda eritilmiş 1 su bardağı magnezyum sülfat veya kaya tuzu ile beraber vücut detoksu yapılabilir.
Sonraki seferlerde tuz oranı artırılabilir.
( Kalp hastaları, solunum yolu rahatsızlıkları ve Yüksek tansiyonu olanlar dikkatli uygulamalıdır)
20 dk. Geçmeyecek şekilde yatılır.
Bu süreyi Herkes kendine göre Ayarlayabilir. Rahatsız olursa hemen kalkılır.
Çıktıktan sonra duş alınabilir. Ben öyle yapıyorum ama etkisi devam etsin isteyenler almayabilirler, deride hafif beyaz bir katman oluşturabilir.
Safra ve Böbrek taşı olanlar detoksa başlamadan önce ve çıktıktan sonra bir su bardağı limon zeytinyağı karışımı içebilir. Çıktıktan sonra ip atlayabilir , seksek oynayabilir, merdivenleri zıplayarak inip çıkabilir.
Bu da eski kadim bir yöntemdir Ve bu şekilde birçok kişi taş düşürmüştür.
Çocuklarda yarım ölçek kullanılır.

Akşamları eve geldiğimizde leğen içindeki su ve Kaynar suda eritilmiş 1 tatlı kaşığı kaya tuzu veya magnezyum sülfat ile ayaklarda Detoks yapılabilir.
Bu yöntemler vücudumuzdaki toksinlerin ve ağır metallerin dışarıya atılmasını sağlar.
Böylelikle Vücuda pozitif enerji verir.
Vücuttaki mineral ve tuz dengesini sağlar.
Bağırsak, böbrek ve karaciğeri rahatlatır.
Kan dolaşımına faydası vardır.
Kas ağrıları ve kramplara çok iyi gelir.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önemli sağlık Tavsiyeleri Empty Ayağa kına yakmanın Faideleri

Mesaj  Admin C.tesi Şub. 20, 2021 6:47 pm

AYAĞA YAKILAN KINANIN FAYDALARI NELERDİR?

Ödem kireçlenme lenfatik tıkanıklar yorgunluklar ayak soğukluğu.Kısacası tüm dolaşım sistemini açıp aktif hale getiriyor.
Ayağa Yakılan Kına Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
1 yemek kaşığı kına
2 yemek kaşığı elma sirkesi.
Yeterli olması için en az 4 yemek kaşığı kına, 8 yemek kaşığı da elma sirkesi kullanın.
Cam kavanozda ikisini birlikte bulamaç yapınız..
Kıvamını tamamlamak için biraz kaliteli su ekleyin
Parmak araları ile beraber 2 ayak tabanına süreceğiz...
Ayak üstüne ve tırnaklara girmenize gerek yok.
Bu şekilde ayağınızın üzerine örtü örtmeden iyice kuruyuncaya kadar en az 1 saat kalsın
Kuruduktan sonra ayaklarınızı yıkamaya giderken yerler pislenmesin diye ayaklarınıza poşet giyebilirsiniz...
Ayaklarınızı sıcak su ile yıkadıktan sonra soğuk su ile ayaklarınızı tekrar yıkayınız...
Kına elma sirkesi ile birleştiğinde
4.000 sinir hücresini
4.000 refleks noktalarını ve
4.000 bölgenin zehirini tamamen vücudun dışına
çekip hızlı bir şekilde kusmasını sağlıyor.
Bedende neler mi değişiyor

Ödem kireçlenme lenfatik tıkanıklar yorgunluklar ayak soğukluğu.

Kısacası tüm dolaşım sistemini açıp aktif hale getiriyor.

Inanılmaz bir şekilde anında etkisini gösteriyor.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz