baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nisan Yağmuru Faideleri

Aşağa gitmek

Nisan Yağmuru Faideleri Empty Nisan Yağmuru Faideleri

Mesaj  Admin Paz Nis. 04, 2021 7:50 pm

NİSAN YAĞMURU..!
Nisan yağmuru çok şifalıdır. Nitekim bir Hadîs-i Şerifte şöyle buyrulmuştur:
“Her kim (nisan) yağmur(unun) suyundan bir miktar alır da onun üzerine her biri yetmiş kere olmak üzere Fâtihâ, Âyetü’l-Kürsî, İhlâs, Felak ve Nâs sûreleri okur, sonra yedi gün ardı ardına aç karnına bu sudan içerse, Allâh Teâlâ ondan bedenindeki bütün hastalıkları def’eder ve kendisine isabet eden her türlü derdi onun etinden, kanından, damarlarından ve (sair) tüm uzuvlarından çıkarır”.
[Ebu’l-Abbâs Şihâbüddîn Ahmed b. Ömer ed-Deyrebî el-Mısrî (v. 1151/1738) Kitâbü’l-Mücerrebât, yyy., s. 119]
Nisan yağmurunun toplanacağı günler, Rumî yılı Nisan ayının 7'sinden, bu ayın sonuna kadardır. Bu yıl (Miladî 2018)Nisan yağmuru toplanacak tarihin başlangıcı; Rumi 7 Nisan 1434/ Miladi 20 Nisan 2021 SALI gününe tekabül ediyor. Dolayısiyle Miladi 20 Nisan 2021 SALI gününden başlayıp, 13 Mayıs 2021 PERŞEMBE gününe kadar Nisan Yağmur suyu toplanabilir. Nisan yağmurunu mümkünse teraslara kap koyarak bir yere değmeden direkt gökten gelen yağmurdan toplayıp, okuyup içmek muvafık ve mübârek olur. Nisan yağmur suyuna okunacaklar. Yukardaki hadiste anlatılanların hangi usûl ve tertip üzere okunacağını, Allah dostları / bâtın ulemâsı, bu husustaki diğer rivayetleri de nazar-ı dikkate alarak şöyle tarif edip haber vermişlerdir:
- 70 Salevât-ı şerife
70 Fâtiha suresi
- 70 Ayetü’l-Kürsî
- 70 Legad câeküm… (Tevbe suresinin son iki ayeti)
1 Yâsîn-i Şerif
- 70 Kâfirun Suresi
- 70 İhlâs Suresi
- 70 Felak Suresi
- 70 Nâs Suresi
- 70 defa Tesbih Duası (Sübhânallahi velhamdülillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyilazıym)
70 Salevât-ı Şerife
🔺Not Okunan salavât, sure, âyet ve tesbihlerin her birerinde 70’den sonra ve Yâsîn-i şerif'teki her ‘mübîn’den sonra suya ‘Huu’ diye nefes edilecek.
🔺Not 2- 7 sabah abdestli aç karnına içilecek.
🔺Not 3- Bunu içen kişinin bedeninden Allah Teala her türlü derdi kaldırır. Ona bütün hastalıktan ve açlıktan âfiyet verir. Gözlere şifâ olur. Ateşi ve göğüs ağrısını giderir, balgamı keser. Faydası sayılamıyacak kadar çoktur.
BİİZNİLLAH..!
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4369
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz