baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nazilli Kişi Kimdir

Aşağa gitmek

Nazilli Kişi Kimdir Empty Nazilli Kişi Kimdir

Mesaj  Admin Cuma Eyl. 10, 2021 7:38 am

NASİPLİ MİSİN KENDİNİ TEST ET.
Kimdir nasipli insan sence? İnsanlar; falan kişi çok şanslı derler; evi var, arabası var, işi var, güzel bir eşi var, makam sahibi evlatları var, güçlü insanlarla ilişkileri var.
Bu mudur yani? Şans, nasip sadece dünya mıdır? Bunların hepsi nasiptir, dünya nasiplerinden evet. Amaaa:
Bi *Gerçek nasipli, şanslı kişi;*
-Bakara suresinin son iki ayetini (Amenerrasulü....)yü gece yatmadan önce okuyanın ona yeteceğini bilen ve okuyandır.sabah ve akşam namazlaının arkasından haşir suresinin son iki ayetini okuyandır (Hüvellahüllezi )
*Nasipli kişi;* BEŞ VAKİT NAMAZI kılıp Ayetel Kürsi'yi her farz namazdan sonra okuyanın cennet ile arasında sadece ölüm olduğunu bilen ve okuyandır.
*Nasipli kişi;* Ayetel Kürsiyi yatmadan önce okuyanın onu sabaha kadar koruyacağını ve ona şeytanın asla yaklaşamayacağını bilen onu okuyandır.
*Nasipli kişi;* Mü'minler için Allah'tan bağışlanma dileyene, Allah'ın o bağışlanma dilediği her mü’min için sevap yazdığını bilip onlar için tevbe, istiğfar yapandır
*Nasipli kişi;* *Subhanallahi Velhamdu lillahi veLa ilahe illallahu vAllahu Ekber.* zikirlerinin güneşin üzerine doğduğu her şeyden hayırlı olduğunu bilip bunları söyleyen kişidir.
*Nasipli kişi;* Sabah ve Akşam namazlarının farzlarından sonra henüz oturuşunu değiştirmeden,
*"La İlahe İllallah vahdehu la şerike leh, lehul mülkü ve lehul hamdu yuhyi ve yumit ve huve ale külli şey'in kadir"* i 10 kere söyleyenin Hz İsmail'in soyundan dört köle azat etmiş gibi olduğunu bilen ve bunu söyleyendir.
*Nasipli kişi;* Ezan okunurken onu dinleyip okunduktan sonra *"Allahumme Rabbe hazihid da'vetit tâmme ves Salâtil qâime Âti Seyyidena Muhammeden el Vesilete vel Fadilete veddarecete rafia veb'ashu Makamen Mahmuden ellezi ve'adteh inneke le tuhliful miad* ezan Duasını okuyandır.
*Nasipli kişi;* Gündüz ve gecenin 24 saat olduğunu ve bu saatler içinde *1 Saat ayırıp Allah kelamı bir cüz Kur'ani Kerim’i okuyup Rabbiyle konuşan kişidir okuduğunu hayata geçirendir.O kur’an bülbüllerine yardım edendir.
*Nasipli kişi;* Fazileti çok büyük olan *Duha (kuşluk) vaktinde 6 rekat Duha namazı kılabililendir* ki bu beş dakikasını almayacaktır.
*Nasipli kişi;* "Subhanallahi ve bihamdihi" yi kim günde yüz kere derse, günahları denizin köpüğü kadar da olsa bağışlanacagını bilen ve bunu söyleyendir.
*Nasipli kişi* dedikodu yapmayan
yalan söylemeyendir. Faiz almayan aldırmayandır. Çok çalışan ve İnfak edendir.
“” Nasipli kişi “ dünyada hazreti Allahın sevgili dostlarını ,resülüllah s.a.v. Hazretlerinin gerçek varislerini bulup onlara dost ve manevi evlat olabilmek onların yolundan gidebilmektir. “””İşte gerçek nasipli kişi, işte gerçekten gıpta edilecek kişiler bunlardır
*Kuran-ı Kerim’i Kerim’i okuyan ve hayata geçirendir.*
Allahü Teala bizi böyle gıpta edilecek kullarından eylesin
Mevlamın affı sevgisi merhameti, her daim üzerimizde olsun.
Bilvesile cuma günümüzü tebrik eder dualarınızı beklerim
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 4371
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 49

https://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz