baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hz. Muhammed S.A.V.in Doğumu

Hz. Muhammed S.A.V.in Doğumu Empty Hz. Muhammed S.A.V.in Doğumu

Mesaj  Admin Cuma Ara. 02, 2022 6:10 am

(Muhammed (S.A.V.) Doğumu)

☆İbni Abbas'tan rivayet ediliyor, Amine Hatun buyuruyor ki: "Ben Muhammed'i (sav) karnımda taşıdığım müddetçe, diğer  kadınlar gibi bir ağırlık görmedim...
-Ancak hamile olduğumu adet halimin kesilmesinden anladım...
-Karnımdan güzel kokular gelirdi, gece olunca da Meleklerin Allah'ı tesbih ve tehliller ile zikrettiğini duyardım...
-Melekler: Müjdeler olsun sana, sen bütün alemlerin en hayırlı olanına hamilesin, O'nu doğurduğun zaman ismini Muhammed (sav) koy!
-Bu kerem sahibi çocuğun şan ve şerefini çok dikkatli koru!" diyerek müjdeler getirirlerdi...

☆İbni Abbas'tan diğer rivayet, Amine Hatun buyurdu ki: "Semadan Melekler indiler ve beni dört yandan sarıp ortalarına aldılar...
-Böylelikle O'nu doğuncaya kadar Cinlerin, Şeytanların nazar etmesinden ve şerrinden korudular!
-Aralarında bulunan bir Melek: Ey Amine! Ben sana karnındaki çocuğun hayırlı ve bereketli olacağını haber veririm...
-Çünkü O mübarek çocuk bütün Peygamberlerin efendisi ve sonuncusudur!
-O mübarek çocuk doğunca O'nu nazardan koruyup Yaradana sığındır!
-Ben onu nasıl Allah'a ısmarlıyorsam, sende O'nu öyle Allah'a ısmarla! diyerek gümüş bir sahife üzerinde yazılı bir dua bıraktılar...

☆Diğer bir rivayet, Amine Hatun buyurdu ki: " Birgün odamda yalnız yatıyordum, Adem a.s. dan başlayarak bütün Peygamberler yanıma gelerek O'nu karnımdayken selamlayıp ziyaret ettiler, kendilerini tanıtıp, parmaklarıyla işaret ederek sevinçli bir şekilde yanımdan ayrıldılar!"

☆İbni Abbas'tan diğer bir rivayet, Amine Hatun şöyle buyurmuştur: "Muhammed (sav) in doğumu sırasında benim yanımda ne bir kadın nede bir erkek yoktu...
-Etrafımı çember halinde Melekler, Huriler ve Peygamber hanımları sarmıştı!
-İçlerinden birisi bana; Ben Adem a.s. eşi Havva'yım! Diğeri de: Ben İbrahim a.s. eşi Sare'yim dedi! Bir başkası da bana: Ben Firavun'un karısı Asiye'yim dedi! Birisi de: Ben  İmran kızı Meryem'im, İsa Peygamberin annesiyim dedi!
-Dünyayı şereflendirecek olan Yüce Peygamberi tazim etmek, saygı göstermek için geldik! dedi...

☆O mübarek çocugum, zahmetsiz, zorluksuz, acısız, hiçbir sızı duymaksızın benden doğarken, O'nun dünyaya teşrif ettiğini anlamamıştım bile...
-Çocuğuma uzanıp baktığımda, onun göbeğinin kesili ve sünnetli olduğunu gördüm...
-Beyaz bir ipekliye sarılmış olduğu halde, başını yere koyup secdeye varmıştı...
-Mübarek sağ elinin işaret parmağını kaldırıp, Yüce Allah'a yalvarıp yakarıp dua ediyordu...
-O'nun duasını dinlemek için eğildiğimde,  O şöyle niyaz ediyordu:

☆(" Ben şahadet ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur!
-Şüphesiz ben Allah'ın Resulüyüm, Allah herşeyden daha büyük, daha Yücedir!
-Allah'a çokça hamdü senalar olsun!
-Her türlü noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah'ı her daim tesbih ederim!
-Allah'ım! Ümmetim! Ümmetim!")

☆Hz Muhammed (sav) Nisan ayında dünyaya geldiği için, Alah-ü Tealâ bu ayda yağan yağmurları kulları için bereketli ve yararlı kılmıştır...
-Efendimiz; Pazartesi günü dünyaya teşrif etmiştir, bu gün de ibadet ve dua etmek çok faziletlidir...
☆Rabbim bizleri; Şefaatine nail eylesin, İnşALLAH...
("Allahümme salli alâ seyyidine Muhammedin ve alâ ali seyyidine Muhammed!")

Allah'a emanet olunuz.
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics