doğan holding,dyhol,dgzte:DOĞAN GRUBU GÖÇTÜ.

Aşağa gitmek

doğan holding,dyhol,dgzte:DOĞAN GRUBU GÖÇTÜ.

Mesaj  Admin Bir Salı Eyl. 08, 2009 4:49 pm

DYHOL için Endekse paralel getiri
Doğan Yayın Holding ilk çeyrek konsolide mali tablolarını açıkladı. Şirketin konsolide gelirleri Trader Media East, Kanal D Romania, Smile Holding ve D-Smart ’ın katılımıyla ilk çeyrekte önceki yıla göre %35 büyüyerek 672 milyon YTL oldu. Net reklam gelirleri de %38 büyüme ile 337 milyon YTL, kombine reklam gelirleri de 363 milyon YTL olarak gerçekleşti. aynı dönemde tiraj gelirleri de %12 artışla 64 milyon YTL oldu. FVAÖK rakamı geçen yılın aynı dönemdeki 1,1 milyon YTL düzeyinden 17 milyon YTL düzeyine yükseldi. Grup bünyesine yeni katılan şirketler hariç bakıldığında FVAÖK rakamı 21 milyon YTL ’den 36 milyon YTL düzeyine yükselerek %74 büyüme kaydetti.

Yılın ilk çeyreğinde ağırlıklı olarak kambiyo zararlarından kaynaklanan net giderler 92 milyon YTL oldu. Mart ayı sonu itibarıyla toplam konsolide net borç 704 milyon YTL ve solo net nakit pozisyonu 353 milyon YTL düzeyindeydi."

EFG İstanbul (Uzun Dönem için TUT; Kısa Dönem için Endeksin Altında Getiri; Hedef Fiyat: 3.60 YTL)

Beklentilerimizin tersine, yayın bölümü çok zayıf sonuçlar elde etti, bu da bizi bu bölüm için tahminlerimizi yeniden gözden geçirmeye itiyor. Değerleme modelimizde aşağı yönlü revizyon yaptık ve hedef piyasa değerimizi önceki 2.4 milyar dolardan 1.6 milyar dolara indirdik. Bu yüzden Doğan Holding için hedef fiyatımızı 5.30 YTL´den 3.60 YTL´ye indirdik. Bununla birlikte DHY hala %70 yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor. İlan pazarı büyümesine ilişkin endişeler; DHY´nin yeni girişimleri üzerindeki belirsizlikler ve yayın bölümünde hiç bir toparlanma işareti olmamasına bağlı olarak uzun dönem için Al tavsiyemizi Tut´a indirirken kısa dönem için Endeksin altında getiri tavsiye ediyoruz.

Finans Yatırım (NÖTR; 12 Aylık Hedef Fiyat: 3.78 YTL)

Oyak Yatırım (Endekse Paralel Getiri; Hedef Piyasa Değeri: 1.825 milyon dolar; Artış Potansiyeli:%70)

Doğan Holding mevcut NAD´a göre %41 iskontolu işlem görüyor. DHY için hedef NAD´ımız 1.825 milyon dolar %70 yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor. Doğan Holding için Endekse paralel getiri tavsiyemizi sürdürüyoruz.
Kaynak: finanstrend
NOT : Bu raporlar yayınlayan aracı kurumun raporun yayın tarihinden itibaren 12 ay içinde hissenin ulaşacağı öngörülen hedef değeri belirtmekte olup sadece kurumun görüşünü içermektedir. Raporun size ulaştırılması haricinde bizimle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.
KAĞITLARDA MÜTHİŞ BEKLENTİLER VARDI. DOĞAN KAĞITLARI ÇÖKTÜ.BEN DOHOL0.80 E KADAR GERİLER ORADAN ALINIR DİYORUM.DYHOL U DA 0.84 TEN ALIRIZ.BORSA BÖYLE.KAĞIT SOLUKSUZ 3 AY YÜKSELİR 3 GÜNDE GÖÇER.FAKAT MERAK ETMEYİN BU KAĞITLARI ALTTAN TEKRAR TOPLAYACAKLARDIR.DOHOL 0.80 E KADARGERİLER.DYHOL 0.88 E KADAR GERİLER...
UYARI: Bu bölümde yer alan görüş ve yorumlar tamamen baba oğul kullanıcılarının kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu yorum/görüş/bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardaN ADMİN sorumlu tutulamaz.

avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 2916
Kayıt tarihi : 12/01/09
Yaş : 45

Kullanıcı profilini gör http://moral.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz