baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

günlük dualar,bir ağrı,çocuk huy güzelliği,HAFIZA İÇN DUA:sıkıntı duası

günlük dualar,bir ağrı,çocuk huy güzelliği,HAFIZA İÇN DUA:sıkıntı duası Empty günlük dualar,bir ağrı,çocuk huy güzelliği,HAFIZA İÇN DUA:sıkıntı duası

Mesaj  Admin Perş. Nis. 23, 2009 4:53 am

Belli Bir Saatte Uyanmak İçin

--------------------------------------------------------------------------------
Belirli bir saatte uyanmak isteyen kimse,

Kevser sûresini üç defa ve Allah'a güvenle okuyup yatarsa, istediği saatte uyanır.

Bir Yeriniz Ağrıdığı Zaman

--------------------------------------------------------------------------------
Tirmizi'nin Enes b.Malik'ten rivayet ettiğine göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu:

Bir yerin ağrıdığı zaman elini, ağrının olduğu yere koy ve şunu tekrarla:

"Bismillahi e'uzu bi'izzetillahi ve kudratihi min şerri mâ ecidü min veca'i hâzâ" (3)

Çocuğun Huyunun güzelleşmesi

Kötü huylu çocuğu olan bir kimse:

"Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir. (7)

Çocuğun İtaatkar Olması İçin

Eğer, bir kimsenin oğlu kendine itaat etmezse şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak "Yâ Şehîd" dese Allah'ın izniyle itaatkâr olur.(
7)

Çocuk Olması
Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." (7)
Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam Rabbine böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır. (11)

"Fe hebli min ledünke veliyya" "Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et"
(Meryem, 5)

"Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb.""Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun" (Meryem, 6)

"Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm"
"Sonra bebek olarak çıkarmakta, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için"
Mümin, 67

Duanın Kabulü
Büyük zatlar, bir kimse dua ettiği zaman 7 kere "Yâ Vehhâb" dese o kimsenin duasını Allah teala kabul eder, demişlerdir. (7)
Evden Çıkarken Okunacak Dua

"Bismillahi tevekkeltü alallah, velâ havle velâ kuvvete illâ billah."

(Allah'ım ismiyle, Allah'a tevekkül ettim. Kuvvet ve ibadet ve taat yapmak ancak Allah'ın yardımıyladır.)

Ezandan Sonra Okunmasını Tavsiye Ettikleri Dua:

"Allahumme rabbe hâzihî'd-dav'veti't-tâmmeh ve's-salâti'l kâimeh, âti  SEYYİDİNA Muhammeden'il vesîlete ve'l-fadîlete ve'd-derecete'RRAFİAH. ve'b'ashu meGAMEN  Mahmûden ellezi veadteh. İNNEKE LA TUHLİFUL MİAD.(6)

"Ey bu tam davetin sahibi ve kılınacak namazın Rabbi, Muhammed Aleyhisselâm'a vesile ve fazileti ver. O'nu kendisine vaadettiğin Makam-ı Mahmud'a eriştir."

İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibâdetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle! Sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin:DUA:

"Allahummerzukna hıfzal mürseliyn ve ilhamel enbiyai ve fehmel evliyai bikeramike ya ekremel ekramiyn vebirahmetike ya erhamerrahimiyn."
Seher vaktinde 70 kere 1 ay okumaya devam edilirse Allah'ın izniyle devam edenin hafızası kuvvetli olur.

Hastalığın Allah'ın izniyle sıhhate dönüşmesi

Hz.Hızır aleyhisselamdan nakledildiğine göre bir kimse bir hastanın hatırını sormaya gittiğinde şifa niyetine:

112 kere "Allahümme ente'l-melikü'l-hakku'llezi lâ ilâhe illâ ente yâ Allah ve Selâmü ya Kâfi"

3 kere de "Yâ Şifae'l Kulûb"
Ağrıyan yeri sağ el ile 7 defa mesh edip her defasında Euzü biizzetillahi ve kudretihi min şerri ma-ecidü ve ühazirü okuyanın ağrı ve sancısı kalmaz. (B.Arifin)
dese o hastanın hastalığı Allah'ın izniyle sıhhate dönüşür.

"Yâ Selâm" Her kim bu ismi 161 kere hasta üzerine okusa o hasta sihhat bulur. (7)

İhtiyacın karşılanması sıkıntının giderilmesi:
Bir şey isteyen, düşman elinde bağlı kalan, rızkında darlık olan, ticaretinde ve kazancında çokluk ve kârlıllık olmayan veya seyrü sülûkünde her hangi bir fethi olmayan kimse üç gece veya yedi gece boyunca gece yarısı abdest alıp ve iki rekat namaz kılıp başını açarak ellerini havaya kaldırarak "Yâ Vehhâb" dedikten sonra ihtiyacını Cenab-ı Hakk'a arzetse Allahü teala onun ihtiyacını karşılar, sıkıntısını giderir.

Bir kimse perşembe günü duha namazını kıldıktan sonra hiç kimse ile görüşmeden, konuşmadan "Yâ Semi" ismini 100 kere okuyup Allahü teala hazretlerine hacetini arzeylerse Hak teala onun ihtiyacını giderir.

Hali değişen, fakir, garip, kimsesiz, hasta olan bir kimse abdest alıp iki rekat namaz kıldıktan sonra "Yâ Lâtif" ismini 100 kere okuyup Allah'tan hacet dilerse, ihtiyacının giderilmesini isterse Allah'da onun ihtiyacını giderir. (7)

İki kişi arasındaki bir ihtilafın kaldırılması :

Bir yemek üzerine "Yâ Vedûd" ismini 1000 kere okuyup sonra o yemeği o muhalefet eden kimseye verirse ve yedirirse aradaki anlaşmazlık ortadan kalkar.(7)

Kaybettiği bir şeyi bulmak:

Bir kimse bir şeyi kaybetse, bir parça kağıt üzerine "Ya Hakk" lafzını yazsa ve geceleyin o kağıdı eli üzerine koyup gökyüzüne baksa o zayi eylediği şeyi Allah'ın izniyle bulur.(7)

Kişinin Yaptığı Dualar İçerisinde En Hayırlısı

"Allahümme innî es'eluke'l mu'âfâte fid dünya ve'l âhireti

(Ey Allah'ım! Senden dünya ve ahirette afiyet istiyorum." (3) Kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

Kişinin Kendi Ölümü İçin Yapacağı Dua

"Allahumme ahyini mâkânetil hayatü hayran li ve teveffeni iza kânetil vefatü hayren li."

(Allah'ım, yaşamam hayırlı olduğu ana kadar beni yaşat, ölüm hayırlı olduğu anda da beni öldür.)

Kur’ân-ı Kerîmi Bitirdiği Zaman

“Allahım! Kur’ân-ı kerîm hürmetine bana rahmet eyle, Kur’ânı bana îmân, nûr, hidâyet ve rahmet kıl, Allahım Kur’ân-ı kerîmden unuttuğum oldu ise bana hatırlat, anlamadığım olduğu ise bana anlat, gece ve gündüzde Kur’ân okumayı bana nasib et, Kur’ân-ı kerîmi lehimde hüccet kıl. Ey âlemlerin Rabbi.”

Mubin Duası

Mühim işlerin kolaylıkla halledilmesi için Yâsin Suresi arka arkaya dört defa okunmalıdır.
Yalnız her "mübîn" ayeti okununca yedişer defa "Mubîn" duası okunmalı. (9)

Servet İsteme Duası

"Allahumme inna nes'elüke-lhüdâ vettukâ vel-afafe vel-ğına"

(Allah'ım, Senden hidayet, takva, iffet ve helal yoldan servet isterim.) (11)

Sütü az olan kadın

Bir kimse "Yâ Metîn" ismini bir yemek üzerine yazsa ve sütü az olan kadına yedirse sütü çok olur. (7)

Tuvalete Girerken Okudukları Dua

"Bismillâh. Allahümme innî eûzü bike mine'l-hubsi ve'l-habâis.
(Bismillâh. Allah'ım, hususi ve umumi bütün kötülükleri bünyesinde toplayan habislerden sana sığınırım.)

Tuvaletten Çıkarken Okudukları Dua

"Elhamdü lillâhillezî ezhebe anni'l-ezâ ve âfânî min zalik.."
(Bana rahatsızlık veren şeyleri giderip, sıhhat ve afiyet hibe eden Allah'a hamd olsun.)

Üzüntü ve Tasa Halinde

"Ya Hayyu ya Kayyum, birahmetike estagisu.
(Ey diri olan, ey Kayyum olan Rabbim rahmetin adina yardimını talep ediyorum." (Cool

Vesveseyi Önleme Duası

"Amentü billahi ve rusulihi, Allahu ahadün, Allahussamedü, lem yelid velem yuled, velem yekün lehu küfüven ahad."
(11)

(Allah'a ve O'nun bütün peygamberlerine inandım. Allah birdir. Yemez, içmez, hiçbir şeye muhtaç değildir. Doğurmadı ve doğrulmadı. O'na hiçbir şey denk olamadı.)

Zalimden Korkar İsen

Yâ ilâhe, Cebrâîle ve İsrâfîle ve Mikâîle ve Azrâîle ve yâ ilâhe İbrâhîme ve İsmâîle ve İshaka ve münzelit Tevrâti vel İncîli vez Zebûri vel Fürkân, Kün lî, câren min fülanibni Fülân, min kezâ ve kezâ

Zor bir işle karşılaşan

"Yâ Bedi" ismini "Yâ bedîü's-semâvati ve'l-arz" şeklinde okusa Allahü teala hazretleri onun o zor işini halleder.

Bir kimsenin önemli ve mühim bir işi olursa onun hallini bilemezse akşam ve yatsı namazı arasında "Yâ Reşîd" ismini 1000 kere okursa o işinin görülmesi kendisine kolay ve onun içi aydınlık olur. (7)

"Allahümme erinel hakka hakkan verzugnel ittibâa ileyh ve erinel bâtıle bâtılen verzugnel ictinâbe anhü'':

-Allahım; bana hakkı hak olarak göster ve ayırma,Bâtılıda bâtıl olarak göster ve ondan kaçındır.

Allahümme ya mukallibel kulub sebbit kalbi ala dinike ve tatikel islam:Ey kalplere hükmeden Allah'ım benim kalbimi dinin ve islami itaatin üzerine sabit kıl.

UZUN ÖMÜR İÇİN 3 DEFA: SÜBHANALLAHİ MİLEL MİZAN VE MÜNTEHEL İLMİ VE MEBLEĞAR RİZA VE ZİNETEL ARŞ:ALLAH IM MİZANIN DOLUSUNCA İLMİN NİHAYETİNCERIZASI BÜYÜKLÜĞÜNCE VE ARŞIN AĞIRLIĞINCA TESBİH EDERİM.

ZENGİN OLMAK İÇİN 3 DEFA : YA HAMİDEL FİALİ ZELMENNİ ALA CEMİİ HALGIHİ BİLUTFİHİ.

TECDİDİ İMAN VE NİKAH DUASI: ALLAHÜMME İNNİ ÜRİDÜ EN ÜCEDDİDEL İMANE VEN NİKAHA TECDİDEN Bİ-KAVLİ LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULÜLLAH.

KORKUTAN RÜYADAN SONRA: ALLAHÜMME İNNA NEUZÜ BİKE MİN AMELİŞ ŞEYTANİ VE SEYYİATİL AHKAM.

YA DA:EUZÜ Bİ KELİMATİLLAHİT TAMMATİ MİN GADABİHİ VE ŞERRİ İBADİHİ VE MİN HEMEZATİŞ ŞEYADİNE VE EN YAHDURUN.
Uykudan uyanınca:"Elhamdülillahillezi ahyana bade ma ematena ve ileyhil basü vennuşur" okunur.
Sabah Namazının Farzı ile Sünneti Arasında Okunacak Duâ

يَا حَىُّ يَا قَيُّومُ يَا ذَا الْجَلاَلِ وَاْلاِكْرَامِ اَسْئَلُكَ اَنْ تُحْيِىَ قَلْبِى بِنُورِ مَعْرِفَتِكَ اَبَدًا يَا اَللهُ يَا اَللهُ يَا اَللهُ يَا بَدِيعَ السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضِ

„Yâa hayyu yâa kayyûmü yâa zelcelâali ve'l-ikraam. Es'elüke en tuhyiye kalbii binuuri ma'rifetike ebeden yâa Allâhü yâa Allâhü yâa Allâhü yâa bedîassemâavâati vel'ardi.“
Mânâsi:
„Ey Hay ve Kayyûm olan (Allâh'im); Ey celâl ve ikram sahibi olan (Allâh'im)! Ey gökleri ve yeri esi ve benzeri olmayan bir mükemmellikte yaratan (Allâh'im) ! Ey Allâh'im, ey Allâh'im, ey Allâh'im! Kalbimi mârifet nûrunla ebediyyen ihyâ etmeni istiyorum.“
Bu duâyi sabah namazinin sünneti ile farzinin arasinda en az üç defa okumaya devam eden kimseye son nefesinde imanla gitmek nasib olur.
LAA İLAAHE İLLALLAAHÜ VAHDEHÜÜ LAA ŞERİYKE LEH LEHÜ'L MÜLKÜ VE LEHÜ'L HAMDÜ YUHYİİ VE YÜMİYTÜ VE HÜVE HAYYÜN LAA YEMÜÜTÜ BİYEDİHİ'H HAYR VE HÜVE ALA KÜLLİ ŞEY'İN KADİYR.

PEYGAMBER EFENDİMİZ:BUNU OKUYANA CENEB-I HAK BİR MİLYON HASENA VERİR,BİR MİLYON GÜNAHINI SİLER,DERECESİNİ DE BİR MİLYON YÜKSELTİR.
OKUYAN MÜ'MİNİN İMANI TAZELENMİŞ OLUR.
BiSMiLLAHiRRAHMANiRRAHiM

ESTAGFiRULLAH, ESTAGFiRULLAH, ESTAGFiRULLAH. EL- AZiM EL– KERiM ELLEZi LAiLAHE iLLAHU EL– HAYYÜL KAYYUM VE ETUBÜ iLEYHi VE NES´ELÜHÜT TEVBETE VEL MAĞFiRETE VEL HiDAYETE LENA.iNNEHU HÜTETEVVABURRAHiM, TEVBETE ABDiN, ZALiMiN LiNEFSiHi, LA YEMLiKÜ LiNEFSiHi MEVTEN VELA ´HAYATEN VELA NÜŞURA.

iLAHi YARABBi, iLAHi YARABBi, iLAHi YARABBi, EGER BENiM
ELiMDEN VE DiLiMDEN VE GÖZÜMDEN VE KULAGIMDAN VE
AYAGIMDAN VE CEMii AZALARIMDAN, BiLiP BiLMEYiP
SENiN RIZANA MUHALiF iSLEDiGiM KELiMEi KÜFÜR, SiRK, HATA VE
iSYAN HER NE Ki SADIR OLDUYSA, BEN ONLARIN CÜMLESiNE TEVBE ETTiM RUCU ETTiM. PiSMAN OLDUM, BiR DAHi iŞLEMEMESiNE AZMi CEZMETTiM.

PEYGAMBERLERiN EVVELi HAZRETi ADEM ALEYHiSSELAM,
AHiRi iKi CiHAN SERVERi MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHÜ
TAALA ALEYHi VE SELLEM EFENDiMiZ HAZRETLERiNE
VE BU iKiSiNiN ARASINDA NE KADAR PEYGAMBERLER GELDi
VE GECTi VE SENiN CANiBiN DEN HER NE GETiRDiLER iSE BEN
ONLARIN CÜMLESiNE iNANDIM VE iMAN GETiRDiM.
DiLiM iLE iKRAR, KALBiM iLE TASDiK ETTiM.
HAKTIR VE GERCEKTiR. ASLA SEK VE SÜPHEM YOKTUR.

AMENTÜ BiLLAHi VE BiMA CAE MiN iN DiLLAH. AMENTÜ BiLLAHi
VE BiMA CAE MiN iN DiLLAH, AMENTÜ Bi RESULULLAH VE BiMA
CAE MiN iNDi RESULULLAH. AMENTÜ BiLLAHi VE MELAiKETiHi VE
KÜTÜBiHi VE RUSULÜHi VELYEVMiL AHiRi VE BiLKADERi HAYRiHi
VE ŞERRiHi VE MiNALLAHi TEALA VELBA´SÜ BADEL MEVT.HAKKUN, EŞHEDÜ EN LAiLAHE iLLALLAH. VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDÜHU VE RESULÜHÜ.
HZ:EYYÜB: Rabbi ennî messeniye'd- durru ve Ente erhamürrâhimin' demeliyiz.” diyor.
Rabbi ennî messeniyed durru ve ente erhamurrâhimîn.(Hz. Eyüp A.S.`ın duası) Meal:Ey Rabbim.Bana gerçekten zarar dokundu.Sen ise merhametlilerin en merhametlisisin.
Sübhânallahî ve bihamdihî sübhânallâhil azîm. Meal:Yüce olan Allah her türlü kusur ve noksanlardan uzaktır.
Bismillâhillezı lâ yezurru mea ismühû şey ün fil arzı velâ fissemâi ve hüvessemîul alîm. Meal:Allah`ın adıyla başlarım.Onun adıyla başlayınca ne yerde nede gökde hiçbirşey bana zarar veremez. (H.Ş_3 defa)
Rabbi yessir velâ telâ tuassir?Rabbi temmim bil hayr .(hadis) Meal: Rabbim menim işlerimi kolaylaşdır,zorlaşdırma,Rabbim işlerimi hayırla tamamlattır.
اَللَّهُمَّ يَا مُقَلِّبَ الْقُلُبِ ثَبِّتْ قَلْبِى عَلَى دِينِكَ وَطَاعَتِكَ اْلاِسْلاَمِ

Allâhümme yâa mukallibe'l-kuluub, sebbit kalbii alâa diynike ve taatike'l-islâm.“

Mânâsı:
„Ey kalbleri döndüren (kalblere hükmeden) Allâh'ım; benim kalbimi dinin ve İslâmî itâatın üzerine sâbit kıl.“
Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimîn(Hz. Yunus`un duası) Meal:Senden başka ilah yoktur.Sen kusurlardan uzaksın.Gerçekten ben kendime zulmedenlerden oldum.
Subbûhun Kuddûsun rabbünâ ve rabbûl melâiketi verrûh. Meal:Kusurlardan uzak, yuce olan bizim Rabbimizdir ve O melaikelerin ve Cibrilin de Rabbidir .

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammed. (salavat) (11) Meal:Ey Allah`ım Salat (dua) ve selam efendimiz Hz. Muhammed`in üzerine olsun.

Allâhümme inneke afüvvün kerimûn,tuhibbül affe fa`fu annî. (hadis) Meal:Allah`ım sen çok affedicisin çok Kerimsin affetmeyi seversin.Beni de affet.
Bir yerin ağrıdığı zaman elini koy:"Bismillahi euzü biizzetillahi ve kudretihi min şerri ma ecidü min vecai haza."oku.
Ya da 7 defa mesh et:"Euzü biizzetillahi ve kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru."okunur.
Bir gün Hz. Kabise, Resûl-i Ekrem’e: Yâ Resûlallah, yaşım ilerledi, birçok şeylerden kaldım, yapamaz âciz bir hâle düştüm, bana bir şeyler öğret ki, onlardan istifâde edeyim.

Bunun üzerine Resûl-i Ekrem Efendimiz: Dünyalığın için, akşam namazını müteakip üç kere: “Sübhânallahi ve bihamdihi sübhânallahilazîm, lâ havle velâ kuvvete illâ bi’llâhi’l-âliyyi’l-azîm” de ve buna devâm et. Çünkü buna devam eden birçok hastalıktan, elem ve kederden emin olur.
HELAYA GİRERKEN VE ÇIKARKEN OKUNACAK DUA:

EUUZÜ BİLLAAHİ MİNEL HUBSİ VEL HABAAİS.

ÇIKINCA;ELHAMDÜ LİLLAHİLLEZİ EZHEBE ANNEL EZA VE AAFAANİİ MİN ZALİK.:HAMD OLSUN O ALLAH'A Kİ BİZDEN EZAYI GİDERDİ VE ONDAN BENİ KURTARDI.

BİR ŞEY İÇERKEN: HÜVALLAHÜ ŞAFİA HU ALLAH okunur.

Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

- Similar topics