baba oğul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Recep Ayında İbadetler

Recep Ayında İbadetler Empty Geri: Recep Ayında İbadetler

Mesaj  Admin Paz Ocak 22, 2023 9:24 am

!!!! RECEBİ şerif ayını FIRSAT Ve GANİMET Bilmeli!!!!!
Bu mübârek zamanlarda va’dedilen sevâblara kavuşabilmek için, her şeyden önce i’tikadı düzeltmelidir. İlmihal bilgilerini, ibâdetleri, haramı ve helali öğrenmeli ve yaşayışı bunlara uygun hale getirmelidir. Çok tevbe ve istigfar etmeli, kazaya kalmış oruç ve namazları, bu günleri vesile ederek hemen kaza etmeye başlamalıdır.
“” Fırsatı, ganîmet bilmelidir. Bu günlere bir daha kavuşup, kavuşamayacağımız belli değildir. Bu günleri fırsat bilerek günâhlara istigfar etmeli, Allahü teâlânın affetmesi için yalvarmalıdır. Bu mübarek gün ve gecelerdeki nafile ibadetleri ihmal etmemeli,Dini hizmetlerde daha fazla koşmalı,İbâdetleri yapmalı, ömrü zayi etmemelidir.
“” Yâ Rabbi! Teşrifleriyle dünyayı nûra gark ettiğin Efendimiz hürmetine, sevgili ayın Receb-i şerîf hürmetine, bizleri feyz-i İlâhî’ne, afv-ı İlâhî’ne, rızâ-yı İlâhî’ne nâil eyle, âbid, zâhid kullarının arasına kaydeyle, dünya ve âhiret sıkıntılarından halâs eyle,
Admin
Admin
Admin

https://moral.yetkin-forum.com

Recep Ayında İbadetler Empty Geri: Recep Ayında İbadetler

Mesaj  Admin Paz Ocak 22, 2023 9:22 am

*Kelime-i tevhid hatmi*

🟣Her gün üç aylarda 1150 Adet okunacak kadir gecesi dahil

🟣Toplam 99 bine tamamlanacak kadir gecesine kadar
Bu sene 3 ayların toplamı 86 gün oluyor kadir gecesi dahil. Kadir gecesine kadar. 86*1150=98.900 adet olur 100 adet daha ilave edilir 99.000 adet olur

🟣Recebi şerifin ilk günü başlanacak Tevhidi şerif
🟣Kadir gecesi olunca
"Yarabbi bu okumuş olduğum kelimei tevhid hatmini sana emanet ediyorum ne zaman ihtiyacım olursa ozaman karşıma çıkar yarabbim denir.
(Ölüm anındami,kabirdemi ,yoksa mahşerdemi nezaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz.)
🌸 üç aylardaki Kur'ân-ı Kerim Hatim usülü:
Receb-i Şerif’te bir hatim başlar 29. Cüz dahil okur 30. Cüzü bırakır, Şaban-ı Şerif girdiğinde tekrar hatim başlar 29. Cüz dahil okur 30. Cüzü bırakır. Ramazan-ı Şerif girdiğinde tekrar hatim başlar.
Ramazan-ı Şerif’in ilk 10 gününde Receb-i Şerif'teki hatminin 30.cüzünü okur bağışlar, 2. 10 gününde Şaban-ı Şerif'teki hatminin 30. cüzünü okur bağışlar , son 10 günde de Ramazan-ı Şerif'teki hatmini bağışlar.

🌸23 OCAK 2023 Pazartesi günü🌸
🌹1Recep1444🌹
Receb'i Şerif'in ilk gecesi 2 rekat teşekkür namazı kılınıp akabinde
🌹1 Fatiha-i Şerife
🌹100 İstiğfar
🌹100Salavatı Şerife okunur.
Kadir gecesi günü dahil hergün 1150 Kelime-i tevhid çekilip Kadir gecesi hediye edilir.
Bunu yapan kimsenin son nefes dahil hem kendisi hem eşi hem çocukları bu islam yolunda manevi yolda daim olur inşallah Allah'ın izniyle (Çırpanlı Hoca efendi🌹
Admin
Admin
Admin

Recep Ayında İbadetler Empty Recep Ayında İbadetler

Mesaj  Admin Paz Ocak 22, 2023 9:21 am

*Kelime-i tevhid hatmi*

🟣Her gün üç aylarda 1150 Adet okunacak kadir gecesi dahil

🟣Toplam 99 bine tamamlanacak kadir gecesine kadar
Bu sene 3 ayların toplamı 86 gün oluyor kadir gecesi dahil. Kadir gecesine kadar. 86*1150=98.900 adet olur 100 adet daha ilave edilir 99.000 adet olur

🟣Recebi şerifin ilk günü başlanacak Tevhidi şerif
🟣Kadir gecesi olunca
"Yarabbi bu okumuş olduğum kelimei tevhid hatmini sana emanet ediyorum ne zaman ihtiyacım olursa ozaman karşıma çıkar yarabbim denir.
(Ölüm anındami,kabirdemi ,yoksa mahşerdemi nezaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz.)
🌸 üç aylardaki Kur'ân-ı Kerim Hatim usülü:
Receb-i Şerif’te bir hatim başlar 29. Cüz dahil okur 30. Cüzü bırakır, Şaban-ı Şerif girdiğinde tekrar hatim başlar 29. Cüz dahil okur 30. Cüzü bırakır. Ramazan-ı Şerif girdiğinde tekrar hatim başlar.
Ramazan-ı Şerif’in ilk 10 gününde Receb-i Şerif'teki hatminin 30.cüzünü okur bağışlar, 2. 10 gününde Şaban-ı Şerif'teki hatminin 30. cüzünü okur bağışlar , son 10 günde de Ramazan-ı Şerif'teki hatmini bağışlar.

🌸23 OCAK 2023 Pazartesi günü🌸
🌹1Recep1444🌹
Receb'i Şerif'in ilk gecesi 2 rekat teşekkür namazı kılınıp akabinde
🌹1 Fatiha-i Şerife
🌹100 İstiğfar
🌹100Salavatı Şerife okunur.
Kadir gecesi günü dahil hergün 1150 Kelime-i tevhid çekilip Kadir gecesi hediye edilir.
Bunu yapan kimsenin son nefes dahil hem kendisi hem eşi hem çocukları bu islam yolunda manevi yolda daim olur inşallah Allah'ın izniyle (Çırpanlı Hoca efendi🌹
Admin
Admin
Admin

- Similar topics